V sobotu 29.prosince 07 od 16.00 hod Vám v chotěbořské sokolovně zpestří vánoční náladu dechová hudba MISTŘÍŇANKA.
Vznikla v roce 1967 z iniciativy Antonína Pavluše, který je také po celou dobu její existence kapelníkem. Již po sedmi letech své umělecké činnosti dokázala pod taktovkou Josefa Frýborta z Kyjova zvítězit v nejprestižnější soutěži dechových hudeb o "Zlatou křídlovku". To jí také otevřelo cestu do světa. Zvítězila na festivalu v Suhlu (v tehdejší NDR ) a mimořádného úspěchu dosáhla v rakouském městečku Lackenbach, kam je v dalších letech znovu a znovu zvána.
Dechová hudba Mistříňanka jako jedna z prvních v tehdejším Československu navázala na starou tradici mistrů - lidových muzikantů a hudců a tuto tradici zdobí kvalitním rozvíjením původní a stylizované formy slováckého folkloru. V jejich pořadech se ozývají autentické písně a hudba provázející lid Slovácka při všech životních událostech, hraje však s vynikající virtuozitou i starší, ale také zcela nové umělé skladby autorů čerpajících z lidové tradice kraje. V posledních letech čerpá zejména z vlastní hudební i textařské dílny, zejména Miloslava R. Procházky, Antonína Pavluše, Zdeňka Valného aj.
Vynikající interpretace Mistříňanky neušla pozornosti rozhlasu a televize, kde byla po několik let stálým hostem v pořadu "Zpívá celá rodina", "Všichni se ptají, komu to hrají", "Sejdeme se na Vlachovce", v mnoha silvestrovských pořadech, vystupovala rovněž ve spoustě zábavných pořadů (jako např. Televarieté ad.). Dodnes se jako stálý host objevuje v pořadech, např. "Příště u vás" či v pořadu ostravského studia České televize - "Kdyby ty muziky nebyly". Dvakrát byla hostem velmi prestižních a oblíbených zábavných pořadů Karla Moika v rakouskételevizi ORF. Účinkování v televizních pořadech se však nevyhnula ani v německé, či dokonce americké televizi(1986).
Těžko dnes již spočítat všechna úspěšná domácí (přes 3000) a zahraniční vystoupení (více než 1500) v Rakousku, Německu, Holandsku,Švýcarsku (také tam zvítězila Mistříňanka na jedné prestižní mezinárodní soutěži), Belgii, Francii, Lucembursku,... Všude tam posluchači oceňují univerzálnost muziky, její schopnost hrát v malém obsazení i náročné poslechové skladby vlastní i od světových autorů, oceňují vynikající sólové výkony, její originální podání... Celá řada významných ocenění a také mnohá pozvání na příští léta potvrzují, že tato kapela měla a má stále evropským posluchačům co říci.
Mistříňanka má v současné době vlastní hudební vydavatelství a nahrávací studio.
Bližší informace naleznete
zde