O pošetilosti života a smrti

Datum: 30. květen 2017, 07:30
Autor: Muzem Chotěboř
Rubrika: Muzeum
Jak by vypadal svět, pokud bychom ho postavili na filosofii marnosti Bohuslava Brouka? Pokud bychom jako hlavní východisko stanovili, že svět nemá žádný smysl? Co všechno by se náms tím proměnilo?
Bohuslav brouk byl český filosof, psychoanalytik, sexuolog a také zakladatel Surrealistické skupiny ČSR. Na rozdíl třeba od Vítězslava Nezvala byl ale protibolševicky orientovaný, což ho vedlo nejenom k rozkolu s tímto básníkem, ale také k odchodu do exilu v roce 1948.
Bohuslav Brouk napsal řadu menších provokativních děl, které stojí za zamyšlení.
Přes jeho myšlení se podíváme i na hodnocení dvou osobností Chotěboře: Pavla Křivského a Jaroslava Tichého.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky