O pošetilosti života a smrti

Datum: 8. červenec 2017, 11:22
Autor: Muzem Chotěboř
Rubrika: Muzeum
Třetí seminář z cyklu Láska a smrt se bude zabývat filosofií českého myslitele, sexuologa a psychoanalytika Bohuslava Brouka, velkého bouřliváka a provokatéra. Jak se on díval na smysl života, smrt, sebevraždu, jaký vztah viděl mezi smrtí a sexem a jak by asi ohodnotil dvě významné osobnosti našeho města - Jaroslava Tichého a Pavla Křivského - kteří se náhodou narodili všichni ve stejný rok?
V seminářích se snažíme nastínit různé aspekty dvou fenoménů života - lásky a smrti - v životě člověka, prostřednictvím tématu si přibližujeme i sbírky muzea (podvakrát jsme se zastavili u obrazů Zdenka Rykra), hledáme, jak láska a smrt promlouvají do něčeho takového, jako je muzeum. Na cyklus seminářů následně navážeme stejnojmennou výstavou.
Semináři provází Mgr. Michal Rozhoň.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky