27. ročník Stockfestu je tady!

Datum: 18. červenec 2022, 18:25
Autor: Jaroslav Bořil
Rubrika: Koncerty
V termínu 19. – 21. srpna 2022 se nedaleko Havlíčkova Brodu uskuteční oblíbený festival Stock Dobrohostov. V programu ční koncerty dvou legendárních rockových skupin Turbo a Kern!

Malý letní festival letos vstupuje do své 27. sezóny. Páteční program uvede legendu českého poprocku, Turbo. Skupina založena v roce 1981 slavila obrovské úspěchy krátce po založení. Megahit Chtěl jsem mít dostal skupinu na 3. místo ve Zlatém slavíku v roce 1985. Po dvou letech se skupina umístila na 2. místě, díky hitu Hráč, který hrají rádia dodnes a tato píseň se stala povinnou i pro většinu zábavových kapel. V roce 2003 prohrává Richard Kybic svůj boj s rakovinou a na pozici leadera nastupuje Mirek Chrástka. K poslední změně dochází v roce 2018, kdy z kapely odchází klávesista Martin Laul a je nahrazen Karlem Mecnerem. V nové sestavě vydali v roce 2020 album Noční dravci. Návštěvníci se mohou těšit na dva zmíněné hity nebo třeba i na Lásku z pasáží, Vodopád prázdných slov a jiné!

Na sobotní program láká své řady fanoušků rocková skupina Kern, existující od roku 1981. Kapelou prošla řada významných muzikantů jako například Miloš Morávek, Jaroslav Albert Kronek, Karel Vodička, Libor Machata a další. Současná sestava spolu hraje od roku 2018, kdy do kapely přišla baskytaristka Iva Pospíšilová a bubeník Stanislav Fric. Ve stejném roce společně nahráli album Quadraginta. Fanoušci se jistě dočkají největších hitů skupiny jako jsou Exploze, Blízko nás a další.

Tradiční nedělní šestihodinový program vedle tří regionálních dechovek nabídne vystoupení moravských Žadovjáků. Skupinu založil v roce 1955 Vladimír Pantlík. Vrcholu dosáhla roku 1978 vítězstvím Zlaté křídlovky v Českých Budějovicích. Do dnešního dne má kapela v souboru dva aktivní zakládající členy.

Program festivalu:
Pátek:

19:00 DENUDACE (Havlíčkův Brod)
20:30 NEW TITAN (Chotěboř)
22:30 TURBO (Plzeň)
00:30 ROZUMBROTHERS (Liberec)

Sobota:

17.00 MUKUPRUNY BAND (Studénka)
18.20 FORTUNA (Havlíčkův Brod)
19:40 E.M.I.L. (Havlíčkův Brod)
21.00 SORRY (Havlíčkův Brod)
22.30 KERN (Brno)
00.30 KOCZKOPES (Ledeč nad Sázavou)

Neděle:

14:00 SKLENAŘINKA (Havlíčkův Brod)
15:30 REBELKA (Havlíčkův Brod)
17:00 ŽADOVJÁCI (Žádovice)
18:40 VYSOČINKA (Humpolec)

Pro návštěvníky nedělního programu dechových hudeb je zajištěn autobusový svoz z Havlíčkova Brodu (v ceně vstupenky). Odjezd ve 13:00 hodin z brodského náměstí od budovy České spořitelny, návrat po skončení programu.

Předprodej vstupenek:
– do mobilu na portálu www.smsticket.cz
– na obchodních místech
HAVLÍČKŮV BROD – Obchůdek Tulipán
HUMPOLEC – Městské kulturní a informační středisko
Jednodenní vstupenky na páteční a sobotní program 300 - 350 Kč. Dvoudenní vstupenky 500 Kč. Vstupenky na nedělní dechovky 250 – 300 Kč. Podrobné Informace o výši vstupného na webových stránkách www.stockfest.cz/vstupenky.

V blízkosti parketu bude parkoviště bez poplatku. Areál letního parketu bude po dobu akce částečně zastřešen. Možnost občerstvení (festivalová krkovice, široký výběr nápojů aj.) v areálu za rozumné ceny patří k dobré tradici festivalu.

Hlavním partnerem festivalu je Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a.s.

Více informací na webových stránkách festivalu www.stockfest.cz nebo na profilu akce www.facebook.com/stockdobrohostov.
x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky