Přijďte k volbám – a podpořte Pojďme To Změnit!

Datum: 4. říjen 2018, 11:47
Autor: Pojďme To Změnit
Rubrika: Komunální politika
Předvolební kampaň je již skoro za námi a zítra se otevřou volební místnosti. Byli bychom rádi, kdybyste k volbám přišli - a ještě raději budeme, pokud nám dáte svůj hlas. A proč právě nám?

V případě našeho zvolení od nás můžete očekávat celkovou změnu přístupu města k občanům. Budeme usilovat zejména o to, aby město bylo transparentnější (např. zveřejněním jmenovitého hlasování zastupitelstva či rady města), aby více zapojilo občany do rozhodování (např. zavedením participativního rozpočtu, kdy si o využití části rozpočtu občané rozhodují sami) a aby konečně dostalo dlouhodobou vizi, kam má v budoucnu směřovat (mimo jiné i zavedením funkce městského architekta, který dá Chotěboři ucelenější a modernější vzhled včetně citlivého přístupu ke stávající zeleni).

Na rozdíl od některých jiných stran či hnutí Vám nechceme slibovat nesplnitelné. Budeme samozřejmě řešit všechny palčivé problémy, které nás v Chotěboři trápí (ať už se jedná o nedostatek parkovacích míst, otázku veřejného koupání, výběr nového místa pro městské muzeum nebo revitalizaci městského hřbitova) – ale řešení těchto problémů nelze jen tak střílet od boku. Chceme jít cestou konzultací s experty či úředníky (jejichž podněty budeme brát opravdu vážně), inspirací jinými městy a v neposlední řadě diskusí s Vámi, občany Chotěboře. A nejen to – v zásadních tématech bychom Vás také chtěli zapojit i do samotného finálního rozhodování (např. formou ankety).

Během našich předvolebních akcí jste se často ptali, jestli lídr naší kandidátky David Šafránek není na funkci starosty příliš mladý. My z toho ale obavu nemáme – ve spoustě měst již obdobně staří (resp. mladí) starostové úřadují – a úspěšně. Přináší městům novou energii, nový pohled na různou problematiku i schopnost vyslechnout názory jiných a inspirovat se jimi. Popíchnutí v tomto směru jsme se dočkali i od stávajícího starosty v posledním vydání Echa, kdy použil přirovnání k letu letadlem s nezkušeným pilotem. A tak jsme trošku zapátrali v historických volebních výsledcích – Tomáš Škaryd se poprvé stal starostou v roce 2002, kdy mu bylo 34 let (tedy jen o tři roky více než Davidovi) – a to bez jakýchkoliv předchozích zkušeností ze zastupitelstva či rady města. Pokud to zvládl on, proč by to nezvládl David?

Rozhodně netvrdíme, že v Chotěboři je všechno špatně (jak nám někteří vyčítají). Jen si myslíme, že bychom dokázali Chotěboř posunout dál a mohli bychom jí dát nový (a z našeho pohledu potřebný) impuls. Přesně to si představujeme pod naším heslem Pojďme To Změnit. Pokud to vidíte stejně jako my, dejte nám šanci se do toho pustit – a to ideálně zakřížkováním celé naší kandidátky (i pokud zaškrtnete celou naši kandidátku, můžete několik svých hlasů věnovat kandidátům z jiných stran, kteří jsou Vám sympatičtí - ale zajistíte tím, že ani jeden z Vašich hlasů nepropadne a jedině tak nám dáte skutečně reálnou šanci na prosazení našeho programu)!

Děkujeme.

Pojďme To Změnit

PS: Pokud jste ho ještě neviděli, podívejte se na naše předvolební video

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 4.10.18 13:40
Autor: Honza
Titulek:
Dejte už pokoj, jste jak kafemlejnek. Pořád dokola. Prostě všeho moc škodí.
odpovědět | #2 | 4.10.18 16:36
Autor: Petr Boril
Titulek: Mládí?
Dá se to říci i jinak ... Váš lídr je teprve poloviční dobu v reálné praxi než byl současný starosta v době nástupu. Ale i jeho výkon funkce byl katastrofální
odpovědět | #3 | 4.10.18 19:48
Autor: Martin
Titulek:
Petr Boril - všechny Vaše vyjádření, co jsem četl, tesat do kamene pro příští generace, nejlépe ze spodní strany směrem k zemi. Až to jednou někdo najde možná bude tak osvícený, že to konečně pochopí. Dnes na to ještě nikdo není připraven, Váš intelekt předběhl dobu.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
29.02.24 08:45 Dobrá společnost
3.04.24 21:01 Jaroslav Ludvík
6.03.24 21:53 Jaroslav Ludvík
17.03.24 18:32 Jaroslav Ludvík
25.03.24 07:37 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POLITICKÉ ODKAZY

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky