Kočkám se daří lépe než jejich ochráncům

Datum: 18. březen 2006, 12:08
Autor: Milan Knob
Rubrika: Zajímavosti
Chotěboř * Devadesát koček v jediné maringotce- Zní to zvláštně, ale není to vše. Spolu s kočkami v maringotce žije jeden svérázný manželský pár.
"Jsme lidé na okraji, společnost nás odepsala. Tchyně se za nás stydí, prý jí děláme všude jen ostudu. Ale my tak žít nechceme," tvdrí Jana Kaprálová.
Rodina Kaprálových a jejich zvířecí miláčkové patří k chotěbořským postavičkám, na které místní hledí s lítostí nebo odporem. Jejich rozpadlé maringotce přímo pod svatoanenskou sjezdovkou se vyhýbají obloukem.
Je otázkou, co přivedlo poměrně inteligentní dvojici k tomu, aby sdílela stísněné prostory se smečkou koček všech tvarů, barev i velikostí. Uprostřed místnosti hřejí do ruda rozpálená kamínka. Když vám první kočka zvědavě vyskočí na rameno, máte chuť zařadit zpátečku.
V jedné části maringotky, za drátěným pletivem mezi změtí papírových krabic, svítí desítky zvědavých zvířecích očí. "To jsou kluci. Máme naše hejno rozdělené. Holky zvlášť, kluci zvlášť, protože nám lidé z okolí vyčítali, že naše kočky se nekontrolovaně množí a obtěžují okolí," vysvětluje Jana Kaprálová. Kdysi to mimochodem musela být velice pohledná žena.
Kočky a jejich pach jsou ale všude. Kupodivu micky nevypadají nikterak zanedbaně, ta největší má alespoň deset kilo. Nikde žádná postel, ani pořádný stůl, místo židle bedýnka. Nábytek by se sem nevešel. "Spíme na zemi a kočky nás zahřívají," tvrdí Stanislav kaprál. Ani on nepůsobí jako člověk, který by musel takhle žít. Jak vysvětluje, má invalidní důchod, protože skoro nevidí.
Osud obou manželů je spletitý, rozmotat ho není jednoduché. Údajně jsou trvale hlášeni v Chejnově. Existuje ale vůbec? S rodinou měli neshody a s maringotkou se toulají z místa na místo už nejméně tři roky. Pro pitnou vodu chodí s kanystrem kilometry. Žijí ze svých důchodů, pozemek jim přenechala jedna dobračka. Chtěli si koupit domek, ale o peníze přišli. I to je zvláštní historka. Návrat do normálního způsobu života pro ně už zřejmě neexistuje. Zato péče o opuštěné kočky je viditelně smyslem jejich života. "Máme jich i s koťaty dohromady devadesát. Lidé se nás štítí, ale když se potřebují zbavit koťat, rádi nám je přinesou," chlubí se Kaprálová, Kočkám se u této zvláštní dvojice daří skutečně dobře. Líp než jejich ochráncům.

zdroj: deník Vysočina

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 18.03.06 18:29
Autor: kujon
Titulek: .
Člověk se může mávnutím ruky octnout ve stejné situaci... Pravda ale asi bez koček :) Kaprálovi neznám, ale je vidět jak dokáží žít čeští důchodci z toho, co jim stát "daruje", z toho co si celý život platili. Je mi z toho blivno
odpovědět | #2 | 19.03.06 12:22
Autor: Alex
Titulek: Pravda!!!
Hnus!!!!
odpovědět | #3 | 22.03.06 16:03
Autor: mahan
Titulek: .
Občas vyrážím běhat směrem na Koukalky. Už od kapličky pravidelně slyším zajímavé verbální projevy "člověčích" obyvatel zmíněné maringotky, skládající se převážně z nepublikovatelných vulgarit. Zvuková intentita projevu je za dobrých povětrnostních podmínek výborně slyšitelná až k počátku lesa. Vždy se těším, čím si opět obohatím slovník.
odpovědět | #4 | 22.03.06 17:12
Autor: Mussa
Titulek: Re:
Stejně tak jako se šíří hluk, se šíří i smrad.Teď je na každým, co mu více vadí.
odpovědět | #6 | 11.10.22 21:53
Autor: jana Pilná
Titulek: Děláte si legraci ?
Kočkám se daří dobře ??? Kolik má maringotka metrů čtverečních ? Rozdělená na dvě poloviny a v každé cca 45 zvířat. To je týrání zvířat jako vyšité. Ostuda, že nezasáhli úřady.


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v červenci
3.07. 00:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenci. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
2.06. 23:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v květnu
9.05. 10:39 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
31.03. 22:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
7.03. 09:37 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-06-09 14:13:12 Ondra
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky