V Počátkách vítězí chotěbořský Jan Linhart

Datum: 4. říjen 2012, 08:08
Autor: Petr Ďoubal
Rubrika: Šachy
V sobotu 22. září 2012 se uskutečnil v Počátkách u Pelhřimova šestý ročník turnaje v rapid šachu POČÁTKY 2012. Nejlepším se stal chotěbořský Jan Linhart. Článek je průběžně aktualizován o další turnaje: Počátky / Choteč / Znojmo.

Na turnaji se sešla rekordní účast 50 hráčů ze čtrnácti oddílů, největší zastoupení měli šachové kluby Gambit Jihlava a Jiskra Havlíčkův Brod.
V sedmikolovém turnaji, hraném tempem 2x20 minut na partii, zvítězil překvapivě, ale naprosto zaslouženě chotěbořský Jan Linhart před Vladimírem Motáčkem /Gambit Jihlava/ a Václavem Jelínkem /Bohemia Pardubice/. Ve vyrovnaném turnaji získali všichni tři 5,5 bodu a o pořadí rozhodlo pomocné hodnocení. Největší favorit, Pavel Švanda /Caissa Třebíč/, se musel spokojit až se šestým pořadím Z dalších chotěbořáků obsadil dorostenec Jan Tůma slušné 23.místo se ziskem 3,5 bodu a Rudolf Jun st. skončil na svém prvním turnaji se 2,5 body čtyřicátý. Nejmladším účastníkem turnaje byl sedmiletý Rudolf Jun ml., který získal 1 bod a spoustu nových šachových zkušeností.
Odkaz na Výsledky turnaje.

Ve stejném termínu proběhl i 14.ročník turnaje v rapid šachu pořadaného ŠK 2222 Polabiny. V Chotči, nedaleko od Pardubic, se sešlo 59 hráčů ze 17 oddílů vetšinou z Pardubického kraje.Vítězem se stal největší favorit, mezinárodní velmistr Viguen Mirumian /ŠK Joly Lysá n/L/ před Michalem Novotným /2222ŠK Polabiny/ a Sergejem Petuchovem /Bohemia Pardubice/. Turnaje se zúčastnili i dva chotěbořští šachisté. Jaroslav Štolfa získal v devítikolovém turnaji 5 bodů a obsadil 23.pořadí, Milan Fiala skončil se 4,5 body na jednatřicátém pořadí.
Celkové výsledky naleznete ZDE.

Ve dnech 27.9.-30.9.2012 proběhl ve Znojmě 20.ročník Znojemské Rotundy, nazvaný zcela nečekaně podle zeleného salónku Hotelu Prestige, kde turnaj probíhal, PRESTIGE OPEN 2012. Na startu sedmikolového turnaj, hraného tempem 1,5 hodiny na partii a hráče, se sešlo 17 účastníků. A světe div se, nechyběl ani chotěbořský šachista. Turnaj vyhrál domácí hráč Richard Nekula před brňákem Martinem Hoškem a loňským vítězem Josefem Petlákem. A čtvrtý skončil ten náš... Radek Sukdolák! Jako nasazená devítka čtyřikrát vyhrál, dvakrát půlil a prohrál pouze s vítězem turnaje. Se ziskem 5 bodů tak obsadil výborné čtvrté místo a získal určitě nějakou tučnou finanční prémii...