Rock pro knihu pošesté

Datum: 2. říjen 2018, 03:05
Autor: Petr Kletečka
Rubrika: Co se děje u sousedů
V pátek 5. října 2018 se v havlíčkobrodském klubu Oko uskuteční šestý ročník Rock For Book, doprovodného koncertu Podzimního knižního veletrhu.

Program večera:
21:00 FRAMUS FIVE
22:30 Václav Koubek (v baru Oko)
23:30 BASS

Vstupné v předprodeji i na místě: 400 Kč. Předprodej: Obchůdek Tulipán Havlíčkův Brod nebo www.smsticket.cz.

Parkování: před klubem (parkoviště Smetanovo náměstí – po 18. hodině bez poplatku).

Koncert je na stání.

FRAMUS FIVE (www.michalprokop.cz)
Jedna z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Hned na prvním albu s názvem Framus Five + Michal Prokop s převzatým soulovým repertoárem se odrazil silný afroamerický vliv. S nástupem normalizace v roce 1971 byla skupina rozpuštěna a zásadní album Město ER s texty Josefa Kainara dokonce staženo z distribuce. Michal Prokop v mezidobí (do obnovení kapely v roce 1978) působil ve skupinách Flamengo, Jazz Q a Šest strýců. V roce 1984 dochází k osudovému setkání s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem. Z této spolupráce vzniklo jedno z nejlepších alb 80. let Kolej Yesterday. Kapela obnovila svoji činnost na přelomu tisíciletí (2000...) a ve stejné sestavě vystupuje až do dnešních dnů. Mezi lety 1968 až 2012 kapela vydala celkem osm studiových alb.

Michal Prokop
Pro mnohé kritiky a fanoušky nepřekonatelný zpěvák, který svou plodnou hudební kariéru, jež bývá spojována právě s kapelou Framus Five a hudebními žánry blues, rock a soul, zahájil v době vysokoškolských studií v 60. letech. Hudební osobnost s širokým záběrem činností – skladatel, kytarista, moderátor, bývalý politik, je nositelem významných ocenění jako jsou Řád umění a literatury Francouzské republiky (1995), titul nejlepší zpěvák 1. československého Beatového festivalu v Praze (1967) nebo zpěvák roku časopisu Melodie (1988) a držitel několika platinových a zlatých desek a dvojnásobný člen Beatové síně slávy Radia Beat (2007, 2017).

Luboš Andršt (www.lubosandrst.cz)
Jedna z nejvýraznějších českých kytarových ikon. Všestranný hudebník a skladatel, který čerpá inspiraci především z oblasti blues a jazzu. Jeho kytarové mistrovství je zaznamenáno na 45 albech. Je autorem hudební publikace Jazz Rock Blues, lektorem hudebních seminářů pro kytaristy a autorem vzdělávacího pořadu České televize „Kytarová klinika“. Společně s Michalem Prokopem a Janem Hrubým vystupují také v projektu Unplugged.

Jan Hrubý
Český rockový houslista, svérázná osobnost bigbeatové scény. Od roku 1975 až po zákaz zpívání pro Vladímíra Mišíka v roce 1982 byl členem Etc… S Michalem Prokopem a Lubošem Anrštem vystupuje od roku 1987 v jejich akustickém triu (Unplugged). Ve studiu nahrával houslové party mnoha skupin (Marsyas, C& K Vocal, Jazz Q, Jan Spálený a mnoho dalších). Na počátku 90. let jej ovlivnil keltský rock a vydává desky se svojí skupinou Kukulín.

Pavel Razim - bicí nástroje (www.pavelrazim.com)
Absolvent Vojenské konzervatoře v Roudnici nad Labem jako hráč na bicí nástroje. Za zmínku z jeho profesionální kariéry u Posádkové hudby Praha stojí přehrání několika stovek různých státních hymen v rámci vítání delegací. Zásadním zlomem byl jeho odchod z armády v roce 1995 a první angažmá ve skupině YoYo band. V současné době pracuje jako vedoucí oddělení bicích nástrojů Pražské konzervatoře.

Jan Kolář – klávesy, zpěv

Zdeněk „Wimpy“ Tichota – baskytara
„Začínal jsem jako kytarista a mým směrem byl hard rock, zajímali mě třeba Van Halen. Chodil jsem na lekce kytary ke Zdeňkovi Fišerovi a chtěl jsem, aby mě tyhle písničky naučil. Těmi Van Halen jsem mu dost zamotal hlavu… ale většinou, má-li mít muzika groove, stejně nakonec basa sklouzne do nějakého ostinátního doprovodu. Ona by takových basistů (hrajících volně) mohla být spousta, ale mám pocit, že se to od nich nechce.“ (https://jazz.rozhlas.cz/zdenek-wimpy-tichota-po-basistech-se-free-hra-obvykle-nevyzaduje-5182434)

Jiří Šíma – saxofon, zpěv
Současně vystupuje s kapelou YoYo Band (od roku 1986). Hrál též s kapelami Babalet, Yandim Band, J.A.R., Classic Rock´n´roll Band.

Roman Němec – trubka
(Ke změně na postu trumpetisty došlo na konci dubna 2018, kdy Roman Němec nahradil po více než jedenácti letech Romana "Bobíka" Kubáta.)

Cross party:

Václav Koubek (www.vaclavkoubek.cz)
Nezaměnitelný český písničkář z harmonikou. V posledních letech sloučil své aktivity do Vesnického klubu v jihočeských Chotěmicích za účelem "kulturní obrody obce". Vedle vydané sbírky písňových textů je autorem pěti povídkových knih.

After party:

BASS (www.facebook.com/bassrockreunion) – legendární původně herálecká kapela s frontmanem Jaroslavem „Boříkem“ Bořilem a kytarovým mágem Jiřím, „Fančkem“ Douchou. Kapela v roce 2017 obnovila svoji činnost.

*****

Šestý ročník Rock For Book je součástí nového podzimního koncertního seriálu GOLDEN_EYE.HB, v jehož rámci již v minulém týdnu proběhl vynikající koncert Miloše Meiera. Další koncerty:

19.10.2018 SUPERGROUP.CZ (Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Roman Dragoun, Vladimír Kulhánek, Jan Hrubý a Klaudius Kryšpín) (www.rocking.cz/supergroup) / JAZZ JOINT (www.bandzone.cz/jazzjoint)

2.11.2018 SKINNY MOLLY (USA) frontman Mike Estes ex-Lynyrd Skynyrd (www.skinnymollyrocks.com) a jako host Pavel Marcel (www.pavelmarcel.cz) / PUMPA (www.pumparock.cz) / TRAFFIC JAM (www.stockfest.cz/traffic-jam)

Bližší informace o koncertu a rezervace: e-mail: [email protected], tel. 602 567 728
x x
Michal Prokop
x
Václav Koubek
x
Kapela BASS

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v říjnu
28.09. 08:18 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc říjen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v září
3.09. 23:25 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc září. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v srpnu
29.07. 19:26 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc srpen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červenci
1.07. 08:58 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
30.05. 20:54 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
11.08.22 19:24 Jaroslav Ludvík
30.08.22 07:04 Jaroslav Ludvík
29.08.22 07:29 Jaroslav Ludvík
4.09.22 21:04 Jaroslav Ludvík
26.08.22 16:10 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2022-06-09 14:13:12 Ondra
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
2021-10-28 16:46:29 hráč
2021-10-09 20:59:33 Anonymní uživatel
2021-06-21 19:17:58 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky