Pavlíček, Střihavka, Dragoun, Kulhánek, Kryšpín a Hrubý = Supergroup.cz. V Brodě!

Datum: 10. říjen 2018, 06:29
Autor: Petr Kletečka
Rubrika: Co se děje u sousedů
V pátek 19. října 2018 se v havlíčkobrodském klubu Oko uskuteční koncert kapely Supergroup.cz. Koncert je součástí nového podzimního seriálu s názvem Golden_eye.hb, v jehož rámci se již představil Miloš Meier (27.9.) a Michal Prokop s kapelou Framus Five (5.10.)

Program večera:
21:00 Supergroup.cz
23:30 JazzJoint

Vstupné v předprodeji i na místě: 500 Kč. Předprodej: Obchůdek Tulipán Havlíčkův Brod nebo www.smsticket.cz.

Parkování: před klubem (parkoviště Smetanovo náměstí - po 18. hodině bez poplatku).

Koncert je na stání.

SUPERGROUP.CZ (www.rocking.cz/supergroup)
Časopis ROCK & POP společně s rádiem BEAT v roce 2012 uspořádal anketu, jejímž cílem bylo sestavit první českou kapelu snů. Do hvězdné superkapely se nakonec dostala tato šestice: Kamil Střihavka – zpěv, Michal Pavlíček – kytara, Miloš Meier – bicí, Vladimír „Guma“ Kulhánek – baskytara, Roman Dragoun – klávesy a Jan Hrubý – housle. Premiérové vystoupení SUPERGROUP.CZ se uskutečnilo 6. března 2013 na čtvrtém brněnském Beatfestu, jenž byl i díky této skutečnosti šest týdnů předem beznadějně vyprodán. Reakce publika i chuť muzikantů dala impuls k tomu, že i přes působení v mnoha dalších kapelách začala šestice příležitostně vystupovat. Díky novému projektu Golden_eye.hb tento jedinečný koncertní zážitek za pár dnů zažije také Vysočina, konkrétně Havlíčkův Brod! Pouze Miloše Meiera z důvodu extrémní termínové vytíženosti (německé tour Dymytry) nahradí při havlíčkobrodském koncertu Klaudius Kryšpín.

O vystupujících muzikantech letem světem…

MICHAL PAVLÍČEK (www.michalpavlicek.com)
Obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků… držitel zlatých i platinových desek a dvou cen Anděl, především ale maximálně tvořivá osobnost, neustále hledající nové cesty výrazu. Kapely: PRAŽSKÝ VÝBĚR, STROMBOLI, B.S.P., BIG HEADS a dlouhá řada dalších hudebních projektů… V pátek 20. října 2017 vystoupil v havlíčkobrodském klubu OKO Michal Pavlíček společně s Triem (Miloš Meier, Martin Ivan, Michal Nejtek) a s Bárou Basikovou. Podle svědectví řady excitovaných návštěvníků se jednalo o snad nejlepší koncert v prostorách klubu v jeho pětileté historii… desetiminutový sestřih z vystoupení. Při této příležitosti vznikl tento rozhovor s Michalem Pavlíčkem

KAMIL STŘIHAVKA (www.strihavka.cz)
V Havlíčkově Brodě bude ještě řada pamětníků vystoupení teplické metalové skupiny MOTORBAND na Rockové Vysočině v roce 1988. Tehdejší zpěvák kapely po skončení přehlídky převzal z rukou Michala Prokopa cenu za nejlepší pěvecký výkon. Tím zpěvákem byl Kamil Střihavka. (Kruh se v roce 2018 svým způsobem symbolicky uzavře – uslyšíme je v Oku oba v rozpětí čtrnácti dnů). Nezapomenutelného Ježíše v muzikálu Jesus Christ Superstar a písmeno „S“ v malé supergroup B.S.P. (čili Ota Balage For Kamil Střihavka By Assistance Michal Pavlíček) má i největší hudební ignorant spojeného s mega hitem „Země vzdálená“ (hudba: Michal Pavlíček, text: Ivan Hlas). V současnosti Kamil vystupuje především se svojí kapelou LEADERS!

ROMAN DRAGOUN (www.romandragoun.cz)
Česká rocková legenda Roman Dragoun, zpěvák, skladatel a klávesista působí na hudební scéně od poloviny sedmdesátých let. Z rodného Písku se přestěhoval do Brna, kde působil ve skupině REGENERACE a poté se stal členem PROGRES 2. S touto legendární brněnskou kapelou natočil album „Třetí kniha džunglí“. Na veleslavném elpíčku se podílel také autorsky – skladba „Muž, který se podobá odvrácené straně měsíce“ se stala rockovou písní roku 1982. V roce 1983 z Progresu odchází a zakládá skupinu FUTURUM. V roce 1988 (po emigraci Venduly Kašpárkové) přijímá nabídku Michala Pavlíčka a stává se členem skupiny STROMBOLI (album „Shutdown“). Roman o Michalovi: „Má obrovské charisma. Je to člověk světového formátu. Kdyby žil třeba v Americe, věděl by o něm celý svět.“

KLAUDIUS KRYŠPÍN
Poprvé na sebe tento fenomenální bubeník upozornil ve svých dvaceti letech, kdy se stal členem Pražského výběru (místo Jiřího Hrubeše, který emigroval do Anglie). Do roku 1988 pak s Michalem Pavlíčkem spolupracoval také ve skupině STROMBOLI, než sám emigroval do Austrálie. Po návratu do ČR v roce 2003 navazuje na přerušenou hudební kariéru…

VLADIMÍR „GUMA“ KULHÁNEK
Přední český baskytarista. Byl členem mnoha významných českých skupin např. FLAMENGO, BOHEMIA, BLUES BAND, ETC…, KRAUSBERRY aj. Kuriozitou je jeho krátké působení ve skupině KATAPULT v období před příchodem Oldy Říhy. Patří ke kmenovým hráčům kapely STROMBOLI. Je oblíbeným studiovým hráčem a podílel se na dlouhé řadě hudebních alb různých žánrů. A přezdívka? V kapele DONALD plísnil nepřipravené spoluhráče (místo toho, aby cvičili, beztak někde popíjeli): „Ty gumo blbá! Gumo pitomá!“ Už mu to zůstalo…

JAN HRUBÝ
Český rockový houslista, svérázná osobnost bigbeatové scény. Od roku 1975 až po zákaz zpívání pro Vladímíra Mišíka v roce 1982 byl členem ETC… S Michalem Prokopem a Lubošem Anrštem vystupuje od roku 1987 v jejich akustickém triu (UNPLUGGED). Ve studiu nahrával houslové party mnoha skupin (MARSYAS, C& K VOCAL, JAZZ Q, Jan Spálený a mnoho dalších). Na počátku 90. let jej ovlivnil keltský rock a vydává desky se svojí skupinou KUKULKÍN.

After party:
JAZZ JOINT www.bandzone.cz/jazzjoint jest „volné sdružení ortodoxních zastánců skupinového jazzu“…

******

Poslední koncert podzimního seriálu se uskuteční v pátek 2. listopadu 2018. V rámci probíhajícího evropského turné se poprvé na Vysočině představí americká jižanská kapela SKINNY MOLLY (www.skinnymollyrocks.com), kterou v roce 2004 založil zpěvák a skladatel Mike Estes (ex-Lynyrd Skynyrd). Support: legendární PUMPA (www.pumparock.cz) a domácí bluesový TRAFFIC JAM www.stockfest.cz/traffic-jam.

Informace o koncertech a rezervace: e-mail: [email protected], tel. 602 567 728.
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v říjnu
28.09. 08:18 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc říjen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v září
3.09. 23:25 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc září. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v srpnu
29.07. 19:26 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc srpen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červenci
1.07. 08:58 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
30.05. 20:54 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
11.08.22 19:24 Jaroslav Ludvík
30.08.22 07:04 Jaroslav Ludvík
29.08.22 07:29 Jaroslav Ludvík
4.09.22 21:04 Jaroslav Ludvík
26.08.22 16:10 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2022-06-09 14:13:12 Ondra
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
2021-10-28 16:46:29 hráč
2021-10-09 20:59:33 Anonymní uživatel
2021-06-21 19:17:58 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky