Třetí sezóna koncertního seriálu Golden Eye

Datum: 30. srpen 2020, 18:40
Autor: Petr Kletečka
Rubrika: Co se děje u sousedů
Pozoruhodnou novinkou předloňské podzimní klubové sezóny na Vysočině byl první ročník seriálu s názvem GOLDEN EYE. První sezóna představila v havlíčkobrodském Oku mj. Supergroup.cz, Michala Prokopa s kapelou Framus 5 či excelentního bubeníka Miloše Meiera. V loňském pokračování pak seriál nabídl Vladimíra Mišíka s ETC, Progres 2, Trio Ivana Hlase či Energit. A také do brodského klubu přivezl dvě zahraniční kapely – Skinny Molly (USA) a Praying Mantis (GB). Velmi dobrá návštěvnost koncertů a spokojenost či dokonce neutuchající nadšení návštěvníků i zúčastněných kapel vyústily v pokračování projektu. Připraven je stejně jako v loňském roce přenosný pas, který je univerzální vstupenkou na všech pět koncertů…

Třetí sezóna GOLDEN EYE:

25. 9. 2020 ROMAN DRAGOUN / Hraboš a Vorlíček & Co.
9. 10. 2020 BSP / BASS
23. 10. 2020 M. T. O. UNIVERSAL
6. 11. 2020 ABRAXAS / LIVIN FREE
20. 11. 2020 KRAUSBERRY / TRAFFIC JAM


Přenosné pasy v ceně 1.000 Kč i vstupenky na jednotlivé koncerty v rozpětí od 200 Kč do 600 Kč za jednotlivé koncerty jsou v prodeji v havlíčkobrodském Tulipánu, v Cafe-art Oko či na portálu www.smsticket.cz.

*

„Živá muzika je naprosto nepřenositelná záležitost,“ říká Roman Dragoun v loňském rozhovoru na Československém rockfestu. Geniální hudebník předvedl v posledních dvou letech v Havlíčkově Brodě nadčasové kvality během koncertů Supergroup.cz a Progres 2. Česká rocková legenda se pohybuje na hudební scéně od poloviny sedmdesátých let. Nejznámější je jeho působení v kapelách Progres 2 a Futurum. V roce 1988 přijal nabídku Michala Pavlíčka a stal se členem skupiny Stromboli, s níž nahrál album Shut Down. Po rozpadu kapely se podílel na mnoha dalších hudebních projektech. V roce 2012 byl Roman Dragoun uveden do Beatové síně slávy. Do brodského klubu přijíždí 25. září 2020 se sólovým recitálem…

První koncert třetí sezóny ozvláštní unikátní support. Na pódiu se při této příležitosti potkají dvě havlíčkobrodské hudební legendy - Petr Hrabalik (Našrot) a Jaroslav Vorlíček (Jada Band).

*
"Po výběrovském bigbandovém experimentu jsem chtěl dělat něco přímočarého a jedno-duchého. Celé následující období pro mě bylo návratem ke klasické rockové písničce a kytarovým instrumentálkám. Vznikly Big Heads a BSP." (Michal Pavlíček, Země vzdálené). V kapele BSP se v roce 1992 potkali tři výjimeční muzikanti. Ota Balage jako prvotřídní skladatel, dirigent a klávesista. Michal Pavlíček se narodil s múzou v duši – po právu je označován za nejlepšího českého kytaristu a patří mezi současné vrcholné skladatele. Kamil Střihavka je držitel ceny Grammy, oblíbený zpěvák a herec se zlatem v hrdle - jeden z nejobdivovanějších českých tenorů. "Odezva na první LP BSP byla skvělá a my jsme začali plánovat další desku, tentokrát v češtině. Zapojil jsem se do ní i skladatelsky. Pro BSP jsem psal buď dravé rockové songy, nebo jednoduché melodické balady s přímo-čařejšími texty, většinou o lásce. Z velké části je otextoval Ivan Hlas. "Země vzdálená" se stala mým největším hitem a Kamilovou stěžejní životní písní." (Michal Pavlíček). Skladba Země vzdálená na konci loňského roku zvítězila v anketě TV Óčko STAR o nejlepší porevoluční klip. Vloni v červnu se kapela společně s KISS a ZZ Top představila v pražské EDEN Aréně na druhém ročníku PRAGUE ROCKS. Velký koncert přibližuje tento sestřih. Jak jsem se přesvědčil na ploše stadiónu fotbalového mistra, česká kapela se mezi světovými hvězdami rozhodně neztratila. Naopak…

Událost podzimní klubové sezóny má v kalendáři datum 9. října 2020, kdy BSP odehrají v brodském klubu svůj jediný letošní koncert na Vysočině. Večer zakončí after party na sále s kapelou Bass.

*

Elvis Presley měl svého času po celém světě asi tři tisíce napodobovatelů. Ani jeden z nich však nedokázal Elvise překonat silou své osobnosti, snad až na jednoho… M. T. O. Universal je patrně jediný soubor, který může svoji velmi příležitostnou produkci autenticky doprovodit sloganem „Hudba, kterou jinde neuslyšíte – díky bohu.“ a prochází mu to. Získat Malý Taneční Orchestr pro vystoupení v Havlíčkově Brodě se z důvodu značného vytížení herců a ostatních členů souboru rovná malému zázraku. M. T. O. UNIVERSAL v klubu Oko roztočí čtyřhodinovou spršku tanečních hitů od 60. let do současnosti. Přijďte protančit střevíce, pokud tedy bude místo na sále. V podání umělců z Prahy zazní písně superhvězd televizní obrazovky 60. až 80 let i z repertoáru světových pěvců. Za nástroji i mikrofony se Vám představí přední pražští umělci - František Skála, Zdeněk Lhotský, Aleš Najbrt, členové Divadla Sklep Tomáš Hanák, Lenka Vychodilová, Jana Hanáková, Fero Burda a virtuosi Roman Fojtíček, Jiří Kulich Novotný a Luděk Polifka.

Koncert M. T. O. Universal se uskuteční v pátek 23. října 2020 a bude doprovodnou akcí jubilejního 30. Podzimního knižního veletrhu.

*

Legendární kapela Slávka Jandy poctí svoji návštěvou Obyčejnej svět v okresním městě! Kapela vznikla na troskách pražské skupiny Abraam. "Výraz "abra" se hudebníkům zdál rockově magický, tudíž byl ponechán a protože všichni znali desku Carlose Santany Abraxas, která podivnou náhodou licenčně vyšla i u nás, na novém názvu se celkem rychle shodli. A tak v únoru 1976 vlétl do historie našeho rocku exotický motýl zvaný Abraxas." (Internetová encyklopedie rocku). „Nejlepší sestava je z hudebního hlediska zcela jasně v současné době. Hraje nám to skvěle,“ říká Slávek Janda o své kapele v bilančním rozhovoru pro Rockový svět. Může to znít neuctivě vůči mnoha muzikantům z předchozích sestav, ale Abraxas vloni na festivalu Stock Dobrohostov předvedl takový nářez, že mu to věřím!

Skupina Livin Free byla založena na konci roku 2018 zpěvákem a klávesistou Honzou Holečkem (Energit, Blues band Luboše Andršta) jako vlastní autorský projekt. Jako první byl ke spolupráci požádán jeho dlouholetý spoluhráč z Energitu a baskytarová legenda Vladimír Guma Kulhánek, se kterým Honza začal postupně aranžovat materiál k při-pravovanému prvnímu albu. Po delší úvaze se rozhodli ke spolupráci přizvat mladé a velmi talentované muzikanty se zdejší klubové scény Tomáše Frolíka a Michaela Noska. Stylově je skupina rocková, ale výhradně ovlivněna americkou hudbou, zejména blues a gospelem. V polovině listopadu 2019 kapela pokřtila v Malostranské besedě své debutové album Voices From Beyond.

Čtvrtý koncert seriálu GE, ve kterém obrazně řečeno na pódiu poměří síly dva z nejlepších českých basáků – Guma Kulhánek a Ivan Doležálek – se uskuteční v pátek 6. listopadu 2020.

*

Enfant terrible českého blues a zpívající bubeník Martin Kraus si svoji první opravdovou zkušenost s hraním v kapele odbyl v hanspaulské legendě Bluesberry. Jeho křičené songy se staly vděčným zpestřením všech koncertů kapely. Kraus při interpretaci písniček připomínal spíše ze řetězu puštěného divokého démona. V roce 1985 Martin Kraus nedobrovolně odchází z kapely Bluesberry a tak trochu na truc zakládá Krausberry („Byla to v podstatě truc-parta, vždyť nás Introvič vyhodil celou kapelu.“). O rok později se Krausberry objevují na havlíčkobrodském „Ostrově“ v soutěžní přehlídce kapel Rocková Vysočina. Koncertní projev kapely stojí na rtuťovitém Krausovi, jemuž se pro jeho neustálý pohyb na pódiu říká „český Mick Jagger“. „Jeho skvělý, v minulosti mnoha hospodami testovaný, vyřvaný vokál skvěle doplňuje svojí „pološílenou“ mimikou obličeje a pódiovou gymnastikou přesně jako frontman „stounů“ (Encyklopedie Bigbítu). Své kvality nám v havlíčkobrodském klubu předvedl před třemi lety. Krausberry mají na kontě šest studiových alb. V květnu 2014 byla diskografie kapely doplněna o záznam živého vystoupení. Počin „Živě v Malostranské besedě“ nám na dvou discích servíruje celkem čtyřiadvacet skladeb, z nichž většinu důkladně prověřil čas a jsou skutečnými hity – Starý časy, Na hrad, Horoskop, Do nebe, Emil.

Krausberry uzavřou třetí sezónu koncertního seriálu GOLDEN EYE v pátek 20. listopadu 2020. Tradiční krausberryovský support obstará domácí blues rockový Traffic Jam.

*

Profil akce: www.facebook.com/goldeneyehb
x
Plakát Golden Eye 2020
x
Plakát 1. koncertu GE
x
Plakát 2. koncertu GE
x
Plakát 3. koncertu GE
x
Plakát 4. koncertu GE
x
Plakát 5. koncertu GE

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v říjnu
28.09. 08:18 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc říjen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v září
3.09. 23:25 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc září. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v srpnu
29.07. 19:26 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc srpen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červenci
1.07. 08:58 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
30.05. 20:54 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
11.08.22 19:24 Jaroslav Ludvík
30.08.22 07:04 Jaroslav Ludvík
29.08.22 07:29 Jaroslav Ludvík
4.09.22 21:04 Jaroslav Ludvík
26.08.22 16:10 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2022-06-09 14:13:12 Ondra
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
2021-10-28 16:46:29 hráč
2021-10-09 20:59:33 Anonymní uživatel
2021-06-21 19:17:58 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky