Vyjádření Pirátů k výsledku povolebního vyjednávání

Datum: 7. listopad 2018, 18:40
Autor: Piráti Chotěboř
Rubrika: Komunální politika
Přesně před týdnem proběhlo ustanovující zasedání chotěbořského zastupitelstva, a tak nadešel čas vyjádřit se – již s chladnou hlavou – k výsledku povolebního vyjednávání z hlediska chotěbořských Pirátů.

Do komunálních voleb jsme vstupovali jako součást koalice Pojďme To Změnit a svým úsilím v rámci předvolební kampaně jsme velkou mírou přispěli k přesvědčivému volebnímu vítězství. Nicméně tento úspěch pro nás měl hořkou příchuť, protože ani jeden z pirátských kandidátů nebyl do chotěbořského zastupitelstva zvolen (i když nám chybělo jen pár hlasů). Tato skutečnost s sebou samozřejmě přinesla i oslabenou pozici Pirátů v rámci povolebního vyjednávání.

Jednání s ostatními stranami nebyla s ohledem na velmi roztříštěné rozdělení křesel v zastupitelstvu města vůbec jednoduchá. Výsledkem nakonec bylo kompromisní řešení, které koalici – i za cenu ústupku z nároku na pozici starosty – přineslo nadpoloviční většinu křesel v radě města.

Zástupci chotěbořských Pirátů se v rámci interních koaličních diskusí přikláněli k jiné formě povolebního uspořádání a k povolební dohodě měli zásadní připomínky, nicméně je třeba jasně říci, že toto řešení, které bylo pro ostatní koaliční partnery přijatelnější, plně respektujeme.

Z pohledu Pirátů je navíc mnohem důležitější – než tolik diskutované personální obsazení pozice starosty – skutečnost, zda koalice Pojďme To Změnit bude schopna prosazovat své programové priority. Zejména se nám jedná o ty programové body, které bychom chtěli v Chotěboři prosazovat z našeho pirátského pohledu – ať už se jedná o otevřenější a transparentnější fungování města či zapojení občanů do rozhodování. Od našich koaličních partnerů máme přislíbeno, že tomu tak opravdu bude, a to právě i díky většině v radě města. Naší úlohou po dobu následujících čtyř let bude tuto skutečnost kontrolovat a přispět k tomu, že slibovanou a vážně míněnou změnu ve správě města občané skutečně pocítí i se staronovým starostou.

za chotěbořské Piráty Ing. Tomáš Dostálek

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 7.11.18 22:05
Autor: Thomas
Titulek: Historie se opakuje
Piráti prostě dopadli úplně stejně jako lidovci před 4 lety ve stejné koalici.
odpovědět | #2 | 8.11.18 07:19
Autor: P. Zeman
Titulek:
Ve volbách jsme se nedostali nikam, voliči dali přednost někomu jinému, tak si trochu zabrečíme, trochu se otřeme o koalici, a článek na web je tu :-D

Zajímalo by mě s kým a o čem jste po volbách jednali?

A ještě dotaz: Kolik členů má vaše chotěbořská buňka?
odpovědět | #3 | 8.11.18 12:51
Autor: Piráti Chotěboř
Titulek: Re:
Dobrý den, nebrečíme, o nikoho se neotíráme, jen veřejně prezentujeme naše stanovisko tak, jak nás o to žádali naši voliči.

Jinak odpovědi na Vaše otázky - zástupce Pirátů byl součástí koaličního vyjednávacího týmu (konkrétně Tomáš Dostálek) a chotěbořské místní sdružení má v současnosti pět členů.
odpovědět | #4 | 8.11.18 13:55
Autor: slova
Titulek:
Zbytečná slova, všichni víme jak to bylo

https://www.youtube.com/watch?v=qrx-TCnxv9U&feature=youtu.be

Občas jsou lepší žádná slova, než tato zbytečná, bez nové informace.

Voliči, tak nějak čekali, že strana ,co se jmenuje (ne)změna, půjde do koalice se současným vedením jako poslední varianta a ne jako jedna z prvních !!!!!

A pindy o hlasovačích v radě, co už tam choděj zvedat ruce mnoho let, si taky můžete nechat.
odpovědět | #5 | 9.11.18 05:40
Autor: Sláva
Titulek: Pravdu
Dostali jste můj hlas, nyní mne mrzí že neřeknete na rovinu pravdu. Koalice právě s top a zelenými byla z pirátského pohledu chyba.
odpovědět | #6 | 9.11.18 10:12
Autor: Piráti Chotěboř
Titulek: Re:Pravdu
Dobrý den, jako chybu to rozhodně nevnímáme (i když nás samozřejmě mrzí, že ani jeden pirátský zastupitel zvolen nebyl). Důvody, proč jsme do této koalice šli, jsme popsali v květnovém článku (http://www.ichotebor.cz/politika.php?cla_id=4147) - a ty zůstávají stále stejné. Vlastní kandidátku bychom nesestavili, takže takto alespoň máme šanci prosadit pirátský program prostřednictvím zástupců koalice z ostatních stran.
odpovědět | #7 | 9.11.18 11:39
Autor: Sláva
Titulek: Re:Re:Pravdu
Vím je těžké si chybu přiznat zejména veřejně ale dobře víte stejně jako všichni že ze společného programu budou zástupci koalice prosazovat to co do programu protlačili oni.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
29.02.24 08:45 Dobrá společnost
3.04.24 21:01 Jaroslav Ludvík
6.03.24 21:53 Jaroslav Ludvík
17.03.24 18:32 Jaroslav Ludvík
25.03.24 07:37 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POLITICKÉ ODKAZY

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky