Výsledky 9. Chotěbořské koule (2007)

Datum: 31. květen 2007, 13:03
Autor: Ondřej Pravda
Rubrika: Ostatní

Letí to, letí, letos se konal už 9. ročník Chotěbořská koule, tedy míčový sedmiboj mužů (detailnější popis pravidel téhle české speciality lze najít na konci článku). V obvyklém termínu přelomu května a června jsem doufal v pěkné počasí, a to se naštěstí potvrdilo. Ráno tedy chvíli vypadalo, že bude pršet, ale nakonec se déšť vybouřil v okolí, takže většinou bylo dost teplo (ale s občerstvením se dalo vše zvládnout) a před hrozící odpolední bouřkou (ze které nakonec nic nebylo) jsme se akorát schovali do haly.

Před sobotou se zdálo, že bude překonáno zatím rekordních 34 dvojic ze 3. ročníku, ale nakonec se situace ráno ustálila na přesném "pavoukovém" počtu 32 dvojic, takže body se počítaly dle standardu. Chyběli loňští vítězové, ale složení dávalo šanci na pěkné boje.

Po nalosování počítačem pro každou disciplínu jsme klasicky začali s venkovními. Ale i letos jsme měli premiéru v jedné věci. Kvůli zápasu nohejbalistů, který nešel přeložit, jsme nemohli použít jeden kurt na delší dobu, ale nakonec se to neukázalo jako žádný časový problém, protože se zároveň s tenisem a volejbalem mohly odehrát dlouho trvající penalty. Venku nejlíp dopadli brodští Císař-Stojan (16 bodů), krok drželi bratři Jakešové (13 bodů), vyrovnanými výsledky se na průběžné třetí místo dostali Polár-Janoštík (12 bodů), ale hodně dalších dvojic se drželo - s 11 body Pátek-Půža, Štěrba-Kubát, Olšanský-Vála, s 10 body bratři Adamové a s 9 body Hruška-Šimon, Zvolánek-Pešek, Sommer-Meloun, Šoupal-Pavel.

V hale se ale rozhodovalo a trochu jinak, než by mohlo vypadat z předchozích výsledků. Žádné body nepřidali bratři Adamové, z nichž jeden si venku pochroumal kotník, ale hodně bodů si nepřipsali ani Štěrba-Kubát (celkově 13 bodů), ani Zvolánek-Pešek, Šoupal-Pavel a Volšanský-Vála, kteří nakonec získali shodně 14 bodů. Do první osmičky až devítky se nejvíce halovými body (13) vyhoupla dvojice Pazdera-Přenosil, kterou jedním čtvrtým místem doprovodila na stejné dvojmísto dvojka Pátek-Půža. Ty ale druhým místem v pingpongu předstihla dvojka Hruška-Šimon. Hodně výrazný skok předvedli otec a syn Culkové, kteří tak dosáhli dokonce na celkové čtvrté místo. Velmi dobře zabojovali také Leškov-Kopecký, který se s 9 body z haly dostali na 5.místo a předběhli tak v hale stagnující dvojici Polgár-Janoštík. Císař-Stojan si jedním postupem mezi 16 pohlídali "bednu", tedy 3. místo. Přeskočili je Sommer-Meloun, kteří si z 11 body z haly výrazně polepšili. Králi sedmiboje se ale stali bratři Jakešové, kteří v hale přidali 12 bodů, takže je s celkovými 25 body nikdo neohrozil.

Jak výsledky napovídají, letos vyloženě nedominovala žádná dvojice, výsledky byly hodně vyrovnané, rozhodoval každý bod, každý postup výš. Nikdo nebodoval ve všech disciplínách, jen dvě dvojice (vítězové a tělocvikáři Polgár-Janoštík) měly "výpadek" pouze v jedné, víc dvojic nebodovalo jen ve dvou. Povedený den jsme navečer zakončili vyhlášením výsledků (viz dále). Naštěstí se pak jako nesprávné ukázalo podezření na ztrátu mobilu, peněženky a klíčů od auta jednoho z účastníků, nakonec se našly v jiné tašce, takže nic nezkazilo dojem z pěkně prožité soboty. O občerstvení se postarali kamarádi z volejbalu pod vedením Lukáše Vajrycha, takže díky, stejně jako za spolupráci tenistům (p.Blaschkeovi) a TJ. Lukáš stíhal ještě udělat hodně fotek (děkuji), mnohem víc, než je ukázaná osmička nejlepších. Pokud byste měli zájem, zda jste se dostali před objektiv, napište (o.pravda(zavinac)post.cz), zjistím a případně pošlu (jsou v kvalitě na vytisknutí).

Za spoluorganizátory Ondřej Pravda

Základní informace o míčovém sedmiboji (7boj):
7boj je oficiálním "sportem" Asociace malých sportů (AMS), zahrnuje st.tenis, tenis, nohejbal, volejbal ("čtyřhry") a košíkovou, fotbal, házenou ("penalty"). Každá disciplína má pravidla téměř shodná s "normálně hranou" disciplínou, odlišnosti jsou v délce hry (např. tenis jen na jeden set, nohejbal na dva hrané sety, v případě remízy rozhoduje počet bodů) a některých dalších maličkostech, aby se vše stihlo. V 7boji se koná několik turnajů, z nichž se výsledky započítávají do mistrovství ČR, byl/je i jeden oficiální turnaj pro mixy. Samozřejmě existují i neoficiální turnaje jako je v našem okrese právě "Chotěbořská koule" nebo 7boj v Bezděkově v rámci Bezděkovského léta. Každá disciplína se hraje vyřazovacím systémem (tzv. pavouk), losuje se bez nasazování každá zvlášť. Za vítězství (při standardu 32 dvojic) je 9 b., za 2.místo 7 b., za 3.místo 5 b., za 4.místo 4 b., za postup do 3.kola, tedy mezi osmičku, 3 b. a za postup do 2.kola, tedy mezi šestnáct, 2 b. Body se pak sečtou, při rovnosti bodů rozhoduje v konečném pořadí větší počet lepších umístění.

Výsledková listina 9. Chotěbořské koule 2007

DvojiceBodyRozpis umístění
1.Jakešové251x 1.místo (st.tenis), 1x 2.místo (fotbal), 1x postup mezi 8 (házená), 3x postup mezi 16 (tenis, nohejbal, volejbal)
2.Sommer, Meloun201x 1.místo (koše), 1x 2.místo (volejbal), 2x postup mezi 16 (fotbal, st.tenis)
3.Císař, Stojan181x 1.místo (nohejbal), 1x 3.místo (fotbal), 2x postup mezi 16 (tenis,koše)
4.Culkové181x 2.místo (házená), 1x 4.místo (nohejbal), 1x postup mezi 8 (st.tenis), 2x postup mezi 16 (volejbal, koše)
5.Leškov, Kopecký171x 3.místo (koše), 2x postup mezi 8 (tenis, nohejbal), 3x postup mezi 16 (fotbal, st.tenis, házená)
6.Polgár, Jánoštík172x 4.místo (volejbal, penalty), 1x postup mezi 8 (koše), 3x postup mezi 16 (tenis, nohejbal, házená)
7.Hruška, Šimon162x 2.místo (tenis, st.tenis), 1x postup mezi 16 (volejbal)
8.-9.Pátek, Půža Pazdera, Přenosil151x 1.místo (volejbal), 1x 4.místo (házená), 1x postup mezi 16 (tenis)
1x 1.místo (házená), 1x 4.místo (koše), 1x postup mezi 16 (fotbal)
10.Bělohlávek, Zvolánek151x 3.místo (st.tenis), 2x postup mezi 8 (volejbal, koše), 2x postup mezi 16 (nohejbal, fotbal)
11.Volšanský, Vála141x 1.místo (fotbal), 1x postup mezi 8 (st.tenis), 1x postup mezi 16 (nohejbal)
12.Šoupal, Pavel141x 2.místo (nohejbal), 1x postup mezi 8 (házená), 2x postup mezi 16 (volejbal, koše)
13.Zvolánek, Pešek144x postup mezi 8 (tenis, nohejbal, fotbal, st.tenis), 1x postup mezi 16 (házená)
14.Štěrba, Kubát131x 1.místo (tenis), 2x postup mezi 16 (nohejbal, koše)
15.Dostál, Trnka122x 3.místo (volejbal, házená), 1x postup mezi 8 (koše)
16.Žemličkové122x postup mezi 8 (nohejbal, volejbal), 3x postup mezi 16 (fotbal, st.tenis, koše)
17.Veselý, Chvojka111x 4.místo (st.tenis), 1x postup mezi 8 (nohejbal), 2x postup mezi 16 (fotbal, házená)
18.Tezner, Horák101x 2.místo (koše), 1x postup mezi 8 (volejbal)
19.-20.Malinský, Šoupal
Adamové
101x 3.místo (nohejbal), 1x postup mezi 8 (st.tenis), 1x postup mezi 16 (volejbal)
1x 3.místo (tenis), 1x postup mezi 8 (fotbal), 1x postup mezi 16 (volejbal)
21.Röhrich, Adam101x 4.místo (tenis), 3x postup mezi 16 (nohejbal, st.tenis, koše)
22.-23.Motl, Kopecký
Muzikář, Smetánka
91x postup mezi 8 (fotbal), 3x postup mezi 16 (tenis, nohejbal, st.tenis)
1x postup mezi 8 (fotbal), 3x postup mezi 16 (tenis, st.tenis, koše)
24.-25.Nádvorník, Hübner
Krulík, Bohuslav
82x postup mezi 8 (volejbal, házená), 1x postup mezi 16 (st.tenis)
2x postup mezi 8 (tenis, koše), 1x postup mezi 16 (házená)
26.Jakeš, Košmídr71x postup mezi 8 (tenis), 2x postup mezi 16 (fotbal, házená)
27.Mička, Kubát63x postup mezi 16 (tenis, nohejbal, volejbal)
28.-29.Horáčkové
Haubert, Veselý
51x postup mezi 8 (koše), 1x postup mezi 16 (házená)
1x postup mezi 8 (házená), 1x postup mezi 16 (tenis)
30.Češík, Dočkal42x postup mezi 16 (volejbal, st.tenis)
31.-32.Mašek, Pazdera
Kořínek, Totter
21x postup mezi 16 (házená)
1x postup mezi 16 (fotbal)

Pozn.: Omlouvám se, ale při vyhlášení jsem se spletl, dvojici Hruška-Šimon započítal o 2 body méně, takže došlo ke změně oproti vyhlášení i proti dříve uveřejněným výsledkům na webu.

x
Na kurty našlo cestu hodně sportovců
x
7bojaře mohli inspirovat nohejbalisté hrající mistrák
x
Vítěze volejbalu Pátka (s Půžou) nezastavili ani Kopecký (s Leškovem)
x
Žemlička při penaltách
x
Leškov-Kopecký v tenise uhráli slušný výsledek
x
Polgár-Janoštík - právě jim to volejbale vyšlo
x
Císař-Stojan si vítězství v nohejbale nenechali vzít
x
Otec a syn Culkové v hale bojovali jako lvi
x
I vítězstvím v koších se Sommer-Meloun dostali na 2.místo
x
Metalová dvojka bratří Jakešů v ping-pongu i celkově dominovala
x
3.místo - Císař-Stojan
x
2.místo - Sommer-Meloun
x
1.místo - bratři Jakešové

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 31.05.07 21:47
Autor: Ondra Marek
Titulek:
Ondřeji dobrá práce. Jsem rád, že se sedmiboj vydařil. Trošku mě mrzí, že jsem se nemohl zúčastnit :o(. Gratuluji Jekešům. Ondra Marek
odpovědět | #2 | 1.06.07 14:12
Autor: Ondřej Pravda
Titulek: oprava výsledků
Omlouvám se, ale při vyhlášení jsem se spletl, dvojici Hruška-Šimon započítal o 2 body méně, takže došlo ke změně oproti vyhlášení i proti dříve uveřejněným výsledkům na webu. Teď je to opraveno.


FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky