Boca si z Hlinska veze jenom bod

Datum: 3. leden 2008, 20:19
Autor: Martin Jakeš
Rubrika: Fotbal
V prvním zápase se hrál od prvních minut velice taktický a opatrný futsal. Jen v 8. minutě Provazník zahrozil nebezpečnou střelou, ale gólman hostů byl pozorný. Ve 14. minutě se vše změnilo. Při náběhu do pokutového území Bocy byl nechtěně zastaven Čapkem hráč FK Pelin nedovoleným způsobem a byl z toho pokutový kop. Nabídnutou šanci hosté využili - skóre 0:1. Hráče Bocy to na chvíli vyvedlo z kompaktnosti, také vinou zranění Kamila Křivského (přetržený křížový vaz v koleni). Toho následně ještě jednou využili hosté. Po pěkné narážečce se ocitl hráč FK sám před Křivským a nedal mu žádnou šanci - 0:2.

Ve druhé půli Boca přikovala Peliny na jejich polovinu. Dobře hrající Provazník se několikrát hezky uvolnil přes své strážce, ale vždy tomu chybělo pověstné štěstíčko (těsně vedle, dobře chytající gólman atd.). FK Peliny zahrozil pouze dvakrát z protiútoku, ale to bylo z jejich strany vše. Boca však svém marném snažení o vstřelení branky byla neúspěšná. Zápas tak skončil vítězstvím Chocně v poměru 0:2.

Druhý zápas proti aspirantovi na postup nezačal vůbec dobře. Ještě před zápasem musel tým opustit z rodinných důvodů gólman Křivský a Boca musela nastoupit pouze v šesti lidech. Do branky se tak postavil Blažek T. Úvod zápasu Boce vůbec nevyšel a hned v první minutě inkasovala - 0:1. Bocu tento gól paradoxně semknul a Provazník hned ve třetí minutě vyrovnal na 1:1.
Boca byla opticky aktivnějším týmem a byla za to následovně ve 12. minutě odměněna. Blažek M., který se svojí dravostí dostal na zadní tyč kam již směřovala nahrávka od Provazníka zvýšil na 2:1.
V 15. minutě předvedl svůj postřeh v brance Blažek T. a to když famózně vytáhl střelu hostů na roh. Bohužel z následného rohového kopu Boca inkasovala na 2:2. V 17. minutě však po přihrávce Čapka M. zaúřadoval opět Blažek M. a gólmanovi hostí nedal šanci - 3:2.
Do konce půle se již skóre nezměnilo a sympatický výkon Bocy byl korunován poločasovým výsledkem 3:2. Unavená Boca šla do druhé půle s odhodláním dotáhnout nadějně rozehraný zápas do vítězného konce. Do 8. minuty se jim dařilo držet hru daleko od své svatyně. FC se podařilo vyrovnat po odražené první střele na 3:3.
Poté se blýskl skvělým zákrokem Blažek T., když vytáhl nebezpečnou střelu nad břevno. Ve 12. minutě odpískal rozhodčí střet dvou hráčů na hranici vápna domácích hráčů. Po první konzultaci ukázal na balón rozhodčího a kapitánovi domácích to slovy ještě potvrdil (bylo slyšet i na střídající lavici).
Po malé chvilce k údivu všech přítomných ukázal na faul proti Boce. Následně zahraný přímý kop skončil za zády Blažka - 3:4. Boca nalezla v sobě poslední síly a dokázala zatlačit Gillotinu na jejich polovinu, ale stále se nedařilo srovnat stav. Trenér Jakeš chtěl již sáhnout ke hře bez brankáře, ale po krásné akci v 17. minutě srovnal stav na 4:4 Štefáček. Do konce zápasu se již stav nezměnil a remíza byla na světě.

FK BOCA Chotěboř vs. FK Peliny Choceň 0:2 ( 0:2 )
FK BOCA Chotěboř vs. FC Gillotina Choceň 4:4 ( 3:2 )

Celkově vzato podala Boca velmi dobrý a týmový výkon.

Sestava: 1.zápas - Křivský R. - Čapek M., Křivský K., Blažek T., Provazník R - Čapek D., Štefáček T., Blažek M., - Trenér: Martin Jakeš

2.zápas - Blažek T. - Čapek M., Provazník R., Čapek D., Štefáček T., Blažek M., - Trenér: Martin Jakeš

V polovině sezóny získala Boca 9 vítězství, 2 remízy a 2 prohry což je na nováčka soutěže velmi slušný výkon. Nutno popřát do dalších bojů “hoši jen tak dál”. Aktuální tabulka je na: www.fotbal.cz

Dále bychom chtěli poděkovat touto cestou všem firmám za finanční podporu našeho týmu, bez kterých bychom tuto soutěž asi těžko mohli hrát. Ampo s.r.o., Cheops s.r.o., Holcim, Autodoprava Fofr, Nábytek Kristína, AB mobil a MěÚ Chotěboř. Všem ještě jednou děkujeme. Jakeš Martin