Boca rozjeté Rio Žamberk nezastavila

Datum: 30. leden 2008, 09:43
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
První utkání slibovalo urputný boj mezi nováčky soutěže a to se nakonec i potvrdilo. Boca sice přicestovala z různých důvodů pouze v šesti hráčích, ale cílem bylo v tomto utkání zvítězit.

V první polovině zápasu předvedla obě mužstva dobrou hru hlavně z hlediska taktiky s minimem šancí na obou stranách. Poločas tak skončil 0:0.
Pro další vývoj zápasu bylo jasné, že ten tým který udeří první, tak bude mít blíže k vítězství. Druhou půlku přece jenom začala lépe Boca. Mezi dvěma hráči se hezky proháčkoval Provazník, ale jeho střelu dobře pokryl brankář AC. V sedmé minutě si Provazník své představení zopakoval. Na pravé straně obešel svého bránícího hráče a tvrdou střelou otevřel zápasový účet - 0:1.

Hradecký tým v tento moment zápasu zatlačil Bocu na jeho polovinu. AC předvedlo několik slibných akcí a jedna z nich přeci jenom skončila brankou - 1:1.
Partie začala opět od začátku a byli to tentokrát opět hráči z Vysočiny, kteří strhli vedení na svoji stranu. Ve 13. minutě se po přihrávce od Provaznika hezky uvolnil Kafka a s trochou štestí jeho střela skončila v síti - 1:2.

AC poté vrhlo všechny svoje síly do útoku, ale pozorná obrana Bocy již nedopustila soupeři vyrovnat. Naopak v 16. minutě se do otevřené obrany ještě prosadil Čapek D. - 1:3. AC ještě ke konci zkusilo hru bez brankáře, ale stav se již nezměnil.

Ve druhém zápase čekal na Bocu těžký soupeř, který na jaře krom jedné porážky vše vyhrál. První minuty předešlým úvahám daly za pravdu. Rio se od prvních minut zakouslo do svého soupeře. První vážná situace vznikla v 5. minutě zápasu a hned skončila brankou - 1:0.
Boca převzala iniciativu a domácí prožívali těžké chvilky. V 10. minutě přišla odměna v podobě branky. Provazník se hezky uvolnil a přízemní střelou nedal brankáři domácích žádnou šanci - 1:1.
Bohužel pro Bocu se začala projevovat absence některých hráčů. Rio toho nakonec v 15. minutě využilo dalekonosnou bombou, která prošla přes bránící hráče - 2:1.

Do druhé půle šla Boca do zápasu s cílem nechat na palubovce všechny síly a pokusit se zápas zvrátit. Tento cíl dostal povážlivou trhlinu ve čtvrté minutě, když domácí zvýšili po chybné rozehrávce hostů na 3:1. Boca se přesto nevzdala a 2. minutky poté snížil na rozdíl jedné branky Čapek D. - 3:2.
Boca v této fázi hry byla lepším týmem, ale některé své šance nedokázala přetavit ve vyrovnávací branku. Naopak v 11. minutě potrestali otevřenou hru hostů opět domácí - 4:2.

Naštěstí pro hosty se ve 13. minutě povedlo tvrdou střelou snížit a opět to byl dobře hrající Čapek D. - 4:3. Domácí znervózněli a vzali si oddechový čas, který v ten moment pomohl hlavně vyčerpaným hostům. Boca poté zatlačila domácí na jeho polovinu. Šancí na vstřelení branky bylo dost, ale brankář Ria byl proti.
V 17.minutě ještě hosté nastřelily tyč, avšak z následného protiútoku se opět radovali domácí - 5:3.

Boca ke konci zápasu odvolala brankáře a v 19. minutě opět zdramatizoval zápas svým hatrickem Čapek D. na 5:4. Stejný hráč se ještě dostal sám před brankáře, ale klakson jeho akci už zastavil.

AC Zeppelin HK - FK BOCA Chotěboř 1 : 3 (0:0)
Góly: Provazník Roman, Kafka Pavel, Čapek Dušan
Asistence: Čapek Michal, Provazník Roman 2x

FC RIO Žamberk - FK BOCA Chotěboř 5 : 4 (2:1)
Góly: Provazník Roman, Čapek Dušan 3x
Asistence: Provazník Roman, Čapek Michal, Čapek Dušan, Hospodka David

Sestava: Křivský Radek - Čapek M., Hospodka D., Kafka P., Provazník R., Čapek D..