Boca ve Vysokém Mýtě potvrdila druhé místo

Datum: 1. únor 2008, 18:43
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
V prvním zápase se Boca střetla s 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto "B". Rezerva prvního mužstva chtěla oplatit Boce porážku z prvního vzájemného zápasu a úvodní tlak těmto úvahám dal za pravdu. Boca však svému soupeři prakticky nic nedovolila, hráči z Vysočiny si naopak mezi 8 až 10. minutou postupně připravili velké šance v podání Blažka, Provazníka a Veselého. Branka přišla o minutku později. Provazník svého strážce hezky obelstil a křížnou přihrávkou našel před brankou samotného Blažka. Ten nabídnutou šancí nepohrdl a balón uklidil za záda bezmocného brankáře - 0:1.

V 15. minutě snad poprvé nebezpečně zahrozili domácí při autové rozehrávce. Nepříjemnou jedovku ale bravurně zneškodnil gólman Veselý. V 16. minutě přišla ze strany Bocy další pohledná akce v podání Štefáčka a Veselého. Posledně jmenovaný nedal brankáři domácích žádnou šanci 0:2. Do konce první poloviny zápasu se již na tomto výsledku nic nezměnilo. Domácí se ve druhém dějství pokusili o aktivní pressing. Atakovali hráče Bocy už při jejich rozehrávce, ale ani tato taktika nevedla ke vstřelení branky. Hosté byli v této fázi nebezpečnějším týmem, ale svůj náskok nedokázali navýšit.

Domácí se konečně ve 33. minutě dostali k ohrožení hostujícího brankáře. Po krátké narážečce se ve středu hřiště uvolnil domácí hráč a vyslal nebezpečný pozdrav na Veselého. Ten prokázal svoje kvality a střelu vytěsnil na rohový kop. Boca mohla ve 34. až 35. minutě odskočit soupeři o další dvě branky, ale Provazník se Štefáčkem pohrdli svými šancemi.

V 38. minutě domácí odvolali brankáře. Jejich poslední šanci lapil spolehlivý Veselý a Boca tak slavila zasloužené vítězství 0:2.

Ve druhém zápase narazili Chotěbořáci na místní Torpédo. Tento tým se krčil v tabulce na předposledním místě. Podobné zápasy svádí k podcenění soupeře, což Boca nechtěla v tomto dějství připustit. Opak byl pravdou a Torpédo si jako první připravilo nebezpečně vyhlížející akci již ve třetí minutě zápasu. Do brejku se po pravé straně dostal domácí útočník, ale gólman Veselý perfektně vytěsnil balón na roh. Boca od této chvíle začala naplňovat svoji roli favorita a gól již visel na vlásku.

První branka přišla v 7. minutě. Střelcem byl Veselý po hezké přihrávce od Štefáčka - 0:1. Další branka přišla po pěkné akci, když Provazník vybídl k akci Moravce a ten následně zavěsil na 0:2. Boca předváděla pěkný kombinační futsal, který se prostě musel líbit.

Ve 14. minutě přišla další branka v podání Čapka M. Ten dopravil Blažkův střílený centr netradičně břichem až za brankovou čáru - 0:3. Domácí ohrožovali hosty jen sporadicky. V 17. minutě dal další branku Provazník a stanovil tak poločasový výsledek na 0:4 pro hosty.

Ve druhé půlce již Boca nebyla tak precizní ve hře dozadu a toho nakonec využili ve 23. minutě domácí - 1:4. Boca však brzy odpověděla a dvěma trefami Štefáčka a Provazníka zvýšila na 1:6.

Bohužel mezi 30. a 32. minutou přišel výpadek koncentrace hostů a svými hrubými chybami dovolili domácím snížit na 3:6. Ve 14. minutě se ale opět měnil stav ve prospěch hostů. Štefáček rozvlnil síť po předešlé pěkné kombinaci s Veselým - 3:7.

Domácí poté opět využili laxnější projevu Bocy a snížili na 4:7. Poslední slovo si však vzali hosté. Roli střelce a nahrávače si vyměnili Štefáček s Veselým, který poté rozvlnil síť domácích a stanovil tak konečný výsledek na 4:8.

Boca se předvedla v tomto kole především velmi dobrou kompaktní hrou, která se samozřejmě opírá o své individuality. Pochvalu si určitě zaslouží nadějný mladý brankář Veselý.

1.FC Nejzbach VM "B" - FK BOCA Chotěboř 0:2 (0:2)
Góly: Veselý Petr, Blažek Tomáš
As: Provazník, Štefáček

Torpédo VM - FK BOCA Chotěboř 4:8 (0:4)
Góly: Provazník R. 2x, Veselý P. 2x, Štefáček T. 2x, Moravec M., Čapek M.
As. Provazník R. 2x, Veselý P. 2x, Blažek T., Štefáček T., Čapek M., Vítek R.,

Sestava: Veselý Pavel - Čapek M., Moravec, Provazník, Blažek - Hospodka, Vítek, Veselý Petr, Štefáček - trenér Jakeš Martin