Futsalistům z Chotěboře se opět dařilo

Datum: 20. únor 2008, 14:15
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
Boca odehrála předposlední turnaj v Hlinsku, kde hrála proti třetímu celku FC Butterfly Litomyšl a se zachraňující se AC Smršť Česká Třebová. Chotěbořští futsalisté dokázali vydolovat 4 body, které jim nakonec zajistily konečné druhé místo v divizi D.

V tomto zápase byla očekávána urputná bitva. Hosté měli ještě teoretickou šanci dostat se na druhou příčku. Litomyšl však k tomuto zápasu přicestovala jenom v pěti hráčích a tím byl stanoven průběh zápasu. Aktivní domácí si od začátku usadili v obranném pásmu hostů. Byla jenom otázka času, kdy se domácí hráči prosadí proti totální defenzívě Litomyšle.
Jako první se prosadil Provazník po pěkné narážečce s Čapkem D. - 1:0. Poté si roli nahrávače a střelce Provazník s Čapkem vyměnili a Čapek D. byl neomylný - 2:0. Dalšími exekutory byli ještě jednou Provazník a Hospodka. Stav poločasu byl tak 4:0 pro domácí.

Druhá půle se podle všeho měla odehrávat ve stejných kolejích, ale opak byl pravdou. Boca si zřejmě chtěla vylepšit skóre a začala praktikovat otevřenou hru. Hosté se začali dostávat do nebezpečných brejků. Jeden z nich ve 25. minutě také proměnili na 4:1.

Za další tři minuty se situace opakovala a stav byl 4:2. Boca však toto varování nebrala vážně a stále podávala nekoncentrovaný výkon především směrem do zadu. Ve 35. minutě přišel další trest a hosté snížili na rozdíl jediné branky 4:3.

Domácím se však už nepodařilo vrátit ke hře z první půle a ve 37. minutě přišel šok. Hostující vyslali na domácího brankáře slabou střelu, která k překvapení všech skončila v síti a bylo srovnáno na konečných 4:4. Do konce zápasu se již nic na tomto výsledku nezmněnilo a Boca musela spolknout hořkou pilulku v podání remízy.

Do druhého zápasu nastoupila Boca s odhodláním odčinit předešlé zaváhání a obraz hry se podobal první půli z prvního zápasu. Boca svého soupeře nešetřila a zle zatápěla přetížené obraně hostů. Postupem času přišly i branky v podání Doležala 2x, Provazníka, Štefáčka a Čapka M. - 5:0.
Nutno podotknout, že hosté občas zahrozili při několika brejcích, ale pozorná obrana vždy zatáhla včas za záchranou brzdu. Poločasový výsledek byl tak 5:0 pro domácí.

Domácí rozhodně neměli v úmyslu opakovat předešlé podcenění soupeře, ale přece jen se dostavil výkonostní pokles formy. AC se podařilo ve 23. minutě snížit na 5:1. V tuto chvíli ale Provazník ukázal proč je kapitánem a svoji brankou ve 25. minutě zvýšil na 6:1. Domací však zase polevili a po chybách ve 28. a 29. minutě nechali soupeře snížit na 6:3.

Po bouřce na lavici domácích zařadili domácí opět na vyšší rychlostní stupeň. Ve 32. a 34. minutě se trefil Moravec, Čapek D. a skóre se měnilo na 8:3. Ve 35. minutě se měnil opět stav a to když se krásně uvolnil přes bránící hráče Doležal. Tento šutér slavil svůj již několikátý zápasový hattrick 9:3.

Hosté následně předvedli pohlednou akci, která skončila zaslouženou brankou a dočkali se tak ve 37. minutě snížení na 9:4. Poslední branku do sítě hostů zařídil opět výborně hrající Doležal, která padla ve 38. minutě - 10:4.
Hostům se ještě ke konci zápasu podařilo snížit na konečných 10:5 pro domácí.

Touto výhrou si Boca definitivně zajistila výborné druhé místo v divizi D.

FK BOCA Chotěboř : FC Butterfly Litomyšl 4:4 (4:0)
Góly: Provazník 2x, Čapek D., Hospodka
Asistence: Čapek D. 2x, Provazník, Štefácek

FK BOCA Chotěboř : AC Smršť Česká Třebová 10:5 (5:0)
Góly:Doležal 4x, Provazník 2x, Čapek M., Čapek D., Moravec, Štefácek
Asistence: Provazník 2x, Hospodka 2x, Čapek D. 2x, Čapek M., Doležal, Moravec, Štefácek

Sestava: Křivský - Čapek M., Moravec, Provazník, Čapek D. - Hospodka, Veselý, Doležal, Štefácek.