Datum: 21. únor 2008, 17:11
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
Diváci se mohli těšit na souboj mezi prvním a druhým týmem tabulky, který sliboval napínavý a zároveň pohledný futsal na vysoké úrovni.
Začátek zápasu patřil jednoznačně hostujícímu celku. Boca v tento moment tohoto mače předváděla pohledný futsal s pěknými akcemi. Ve čtvrté minutě se po sérii narážeček dostal před brankáře domácích Doležal a ten se nemýli - 0:1.

Domácí poté zahrozili nebezpečnou akcí, ale gólman Křivský byl připraven. V sedmé minutě se opět prosadil chotěbořský Doležal - 0:2. S přibývajícími minutami se první celek divize dostával více do hry. To nakonec vedlo ve 12. minutě ke snížení na 1:2.

Lehkost s jakou se hosté na začátku zápasu prezentovali byla pryč. Při dalším útoku domácích zastavil nedovoleným způsobem soupeře Blažek. Trestný kop rozehráli domácí na jedničku. Domácí hráč se nekompromisně trefil do šibenice Křivského branky a bylo vyrovnáno na 2:2. Těsně před koncem mohla jít Boca znovu do vedení, ale Provazník nabídnutou šancí pohrdl. Poločas tak skončil 2:2.

Druhá půlka začala pro Bocu tragicky. Čapek M. špatnou rozehrávkou nabídl na půlící čáře domácímu hráči balón a ten bez rozmýšlení vyslal dalekonosnou přízemní bombu na Křivského, který v ten moment nebyl připraven - stav 3:2. Tento gól evidentně hostující tým zmrazil a domácí toho dokázali opět využít.

Ve 25. minutě po nedůsledném pokrytí domácích hráčů zvýšila Gillotina na 4:2. Boca se po tomto gólu trochu zvedla a byl to opět Doležal, který po pěkné narážečce s Provazníkem snížil svým hattrickem na 3:4. Bohužel Gillotina využila den otevřených dveří na straně hostů a v rozmezí mezi 30. a 32. minutou se měnil stav na 6:3.

Naštěstí má Boca ve svém středu střelce Doležala, který si vyměnil míč s Provazníkem a snížil stav ve 33. minutě na 4:6. Od této chvíle byla Boca jednoznačně lepším týmem a potvrzovala tak, že na druhém místě není náhodou.

Boca předváděla ofenzivní futsal s poctivou defenzivou po ztrátě balónu. Ve 34. minutě chytala za domácího brankáře na dvakrát tyč. Ve 35. minutě přišlo snížení v podání Hospodky na 5:6. Boca si poté ve 37. minutě vzala oddechový čas. Vše spělo ke hře bez brankáře, ale to by tu nesměl být kanonýr Doležal. Ten si na půlící čáře vychutnal housličkami bránícího hráče a drze se vydal středem hřiště k brance soupeře. Poté vyslal pozdrav domácímu brankáři v podobě nechytatelné bomby a vymetl mu všechny pavouky z jeho horního růžku - 6:6.
Do konce zápasu se již nic nezměnilo a zápas skončil spravedlivou remízou.

FC Gillotina Choceň : FK Boca Chotěboř 6:6 (2:2)
Góly:Doležal 5x, Hospodka
Asistence: Provazník 4x, Čapek D.

Sestava: Křivský -Čapek M., Vítek, Provazník, Blažek T. - Hospodka, Kafka, Doležal, Čapek D., Blažek M.