Boca těsně prohrála s Pramenem.

Datum: 24. duben 2009, 15:34
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
"Bylo vidět, že se utkaly dva celky patřící k nejlepším v kraji Vysočina. Utkání bylo vyrovnané. Zápas nepostrádal napětí,emoce , prostě vše co fanoušky baví.

V první půli měla “domácí“ Boca sice více míč na svých nohou,ale Pramen hrál velice kompaktně a nepustil Bocu do žádné vážnější situace. Skóre otevřel v desáté minutě Tomáš Šnobl - 0:1, který se šikovně uvolnil přes střed hřiště a přízemní střelou k tyči nedal Křivskému šanci.Boca se snažila zatlačit soupeře na jeho polovinu,ale to se jí stále nevedlo.Naopak ve 14. minutě přišla další branka v podání exchotěbořáka Tůmy-0:2. Na domácích byla znát dvouměsíční pauza a stále se hledali. Boce v tento moment chyběl moment překvapení a na dobře organizovanou hru Pramenu nemohli najít ten správný recept. V 18. minutě se přeci jenom Boca dočkala snížení, když se pěkně prosadil Doležal. Boca od této chvíle byla jako politá živou vodou,ale do konce poločasu se již skóre neměnilo. V této první polovině si myslím,že Pramen byl přeci jenom lepším týmem než domácí.

Do druhé půle nastoupila už ta naše stará Boca. Za mohutného povzbuzování našich malých fandů se domácí snažili stav zápasu otočit. Pramen byl pod tlakem ale zkušenosti z druhé ligy byli přeci jenom znát. Boca zahodila několik slibných šancí. Ve 26.minutě si dokonce hostující Šnobl mohl dát vlastní branku,ale famózním zákrokem Meloun svého spoluhráče podržel. Ve 27. minutě se domácí konečně dočkali vyrovnání. Provazník zahrával trestný kop a srovnal stav zápasu na 2:2. Domácí pokračovali v aktivní hře,ale to se nakonec domácím vymstilo. Po chybě ve středu hřiště se dostal do úniku Šnobl Michal Čapek musel zatáhnout za „záchranou brzdu“ a stáhl hráče na zem.Následovalo vyloučení a Boca musela hrát ve třech proti čtyřem.Paradoxně se domácí dostali v oslabení do velké šance v podání Čapka D.,ale ten branku netrefil. 15 vteřin do konce oslabení jsme bohužel dostali branku, když se znovu do listiny střelců zapsal kapitán Tomáš Šnobl - 2:3. Boca poté vrhla své poslední síly do útoku. Pramen byl v těchto chvílích pod velkým tlakem,který nakonec přinesl minutu před koncem domácím desetimetrový kop po šestém akumulovaném faulu. Meloun,ale Provazníkovi tento kop zlikvidoval. Boca poté odvolala brankáře a ještě nakonec mohla 10 s před konce srovnat stav Blažkem,ale tomu se nepodařilo do odkryté branky míč zasunout.Pramen tak slaví postup do finále poháru kraje Vysočina.Svému soupeři přejeme,aby došel v této soutěži co nejdále.

Chtěl bych poděkovat touto cestou našim mladým futsalistům,kteří nás po celou dobu utkání perfektně podporovali a taky všem hráčům,kteří měli v nohou fotbalový zápas a přesto ze sebe dokázali vymáčknout všechny svoje síly.

FK BOCA Chotěboř – FC Pramen Havlíčkův Brod 2:3 (1:2)