FK Boca A si přivezla šest futsalových bodů

Datum: 15. listopad 2009, 15:43
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
Do nové sezóny vstoupil i třetí tým loňské futsalové skupiny D – FK Boca Chotěboř. Ta si na domácí palubovce Hlinska připsala šest bodů za dvě výhry a jednu prohru.

Boca Chotěboř – XXL Reality 3:2 (1:1)

První zápas nové sezóny začaly oba týmy opatrně a v prvních minutách příliš šancí k vidění nebylo. Poprvé se gólově urodilo až na konci 16. minuty, kdy se Dušan Čapek prosadil přesnou střelou po individuální akci. O dvě minuty později ale hosté po chybě domácích nekompromisně snížili bombou pod břevno. Poločas tak skončil 1:1.

V prvním poločase se nehrál futsal v příliš závratném tempu, ale do druhého dějství vykročily oba týmy mnohem aktivněji. Boca byla, ale přeci, jenom nebezpečnějším týmem. Bohužel měl ten den gólman hostujícího celku famózní formu a předváděl skvělé zákroky. A jak to bývá po dobývání branky hostů, přišel trest na druhé straně a domácí 4 minuty před koncem prohrávali 1:2. Boca si vytvořila tlak, který byl vzápětí odměněn gólem Čapka D., který po pěkné kombinaci konečně prostřelil hostujícího brankáře. Do konce zápasu zbývaly 2 minuty. Boca se stále snažila o zvrat v utkání ve svůj prospěch, ale Novotný s Čapkem nebyli úspěšní. Na druhé straně naopak mohli hosté rozhodnout zápas, ale Veselý byl proti. Poté se ocitl 40s před koncem sám před brankářem Doležal, ale trestuhodně šanci zahodil. Tentýž hráč, ale 5 sekund před koncem přeci jenom zavěsil a první tři body se štěstím byly doma.

Branky:, D.Čapek 2 , Doležal
Sestava:Veselý – Čapek M.,Moravec,Kafka – Novotný,Doležal,Čapek D.

Boca Chotěboř – Zeppelin Hradec Králové 6:0 (1:0)

Hradečtí futsalisté měli v té době po vydařeném zápasu s Realem Hlinsko, které porazili vysoko 5:0 a předváděli velice kompaktní výkon. S tímto soupeřem sice máme kladnou bilanci, ale vždy to je taktický boj. A nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Oba týmy hrály opatrně a snažily se spíše o střelbu zdálky než o kombinační akce. Boca svému soupeři prakticky v celém zápasu nedovolila ohrozit svoji branku. Naopak před koncem první půle dobře bránící hosty překonal Čapek Dušan po pěkné kombinaci s Doležalem. Začátek druhé půlky vyšel Boce famózně a to když ve 3 a 5 minutě zvýšil Doležal a poté Provazník na 3:0. Hosté se snažili proniknout před Veselého, ale stále se nemohli prosadit. Byla to opět Boca, která dala další branku po pěkné akci v podání Doležala. Poté si hosté vzali oddechový čas, ale ten jim bohužel pro ně nepomohl a po pěkné střele z úhlu od Provazníka už to bylo 5:0. Hosté se snažili alespoň o jednu branku a snažili se střílet z každé pozice. Poslední slovo, ale měli domácí, kteří Čapkem D. zvýšili na konečných 6:0. Nicméně pro hosty to byl, myslím, krutý výsledek a rozhodně futsal hrát umějí.

Branky: Čapek D. 2, Provazník 2 , Doležal 2

Sestava: Veselý–Čapek M.,Moravec,Kafka,Vítek–Novotný,Provazník,Doležal,ČapekD.

FK Boca Chotěboř - Real Hlinsko 1:4 (0:1)

Tento zápas se hrál hned po vydařeném brankostroji s hradeckým týmem. Do tohoto místního derby vstoupily oba celky opatrně. Byla to spíše taktická bitva. Boca předváděla spíše defenzivní hru. Lehkost, s jakou se odehrály domácí předchozí utkání, byla pryč a upřímně Real byl v této fázi hry lepším týmem. V 16 minutě po hrubce domácích Real nekompromisně trestal v podobě vedoucí branky. Boca se stále nemohla dostat do trvalejšího tlaku, a tak poločas skončil jednobrankovým vedením hostů. Do druhé půle se pomaličku Boca rozjížděla k náporu a začalo se konečně něco dít před brankou hostů. Po krásné nahrávce od Doležala se z voleje krásně trefil Novotný a bylo srovnáno. Bohužel po jednom z útoků hostů jsme si vybrali předchozí štěstí a po nepovedené střele hostů se od stehna Vítka odrazil balón k horní tyči a bylo to 1:2. Pak přišel asi rozhodující moment utkání, když hosty 7 minut před koncem podržel brankář. Svým opravdu zázračným zákrokem zabránil Provazníkovi srovnat stav. Boca se stále snažila o zvrat, ale Real se soustředil na defenzívu a vyrážel k nebezpečným brejkům. Jeden z nich skončil nakonec v naší brance 1:3. Dvě minuty před koncem jsme se pokusili o power play. Domácím se bohužel nepodařilo skórovat a naopak jsme dostali ještě jednu branku. Real zaslouženě vyhrál 4:1