Áčko přivezlo z Vysokého Mýta dva body

Datum: 2. prosinec 2009, 09:38
Autor: Petr Ďoubal
Rubrika: Fotbal
Ve Vysokém Mýtě pokračovala dalšími zápasy Divize D. "A" mužstvo FK Boca dvakrát remizovalo.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto "B" 1:1(1:0) FK Boca Chotěboř "A"

FK Boca nastoupila k prvnímu utkání proti silnému domácímu celku a hned ve 2. minutě mohla otevřít skóre. Provazník vybojoval míč a předložil ho nabíhajícímu Moravcovi, který pálil pouze do tyče. Domácí se oklepali a na chvíli Bocu zamkli na její polovině. Hrálo se vyrovnané utkání s náznaky šancí na obou stranách. První změna skóre přišla v 15. minutě, kdy po chybě u lajny Boca zapomněla na úplně volného Zachaře a ten prostřelil Křivského - 1:0. Do poločasu už se nic zásadního nestalo a tak domácí vedli po poločase nejtěsnějším rozdílem.

Do druhé půle vstoupila lépe Boca, která si vytvořila řadu šancí. V dobrých pozicích pálil Kafka a Dušan Čapek, bohužel bez úspěchu. Boca se dočkala ve 27. minutě, kdy Provazník výborně rozehrál trestný kop a úplně volný Novotný dopravil míč do sítě - 1:1. Hned o minutu později mohl přidat druhou branku Novotný, který dostal přesný míč od brankáře Křivského, pěkně se otočil kolem obránce, ale střela mířila jen do gólmana. Boca měla v této fázi hry navrch, což dokumentoval obrovský závar před brankou. Ovšem jak střela Provazníka, tak dorážka Michala Čapka byla zablokována. Další šanci připravil ve 30. minutě Hromádka, ale zakončující Dušan Čapek mířil mimo. O pět minut později nebezpečně pálil Moravec a následně rychle rozehraný aut otřel Provazník jen o tyč. Boca měla spoustu šancí, které však nevyužila, a tak mohla být ráda, že Křivský 3 minuty pře koncem zneškodnil obrovskou šanci, ve které se ocitl domácí Lebeda. Domácí Zachař ještě nebezpečně pálil z trestného kopu, ale Křivský byl na místě. Utkání mohl v posledních sekundách rozhodnout Novotný, který ale po individuální akci pálil vedle.Vyrovnané utkání tak skončilo dělbou bodů.

Branka: Zachař - Novotný
ŽK: Novotný

Sestavy:
1. FC Nejzbach Vysoké Mýto "B": Till - Lebeda, Valášek, Brychta, Zachař, Sejkora, Štancl, Chleboun.
FK Boca Chotěboř "A": Křivský, Čapek M., Kafka, Vítek, Moravec - Provazník, Čapek D., Hromádka, Novotný.

Orel Hlinsko 3:3(1:0) FK Boca Chotěboř "A"

Druhé utkání jsme měli sehrát proti týmu FC Butterfly Litomyšl, ten však ze soutěže odstoupila a jejich místo zaujal celek Orel Hlinsko. Do utkání vstoupili lépe Orli, kteří měli hned ve 3. minutě obrovskou šanci. Doležala však vychytal Křivský. V 6. minutě nebezpečně hlavičkoval Novotný, kterého přes půl hřiště našel Provazník. O minutu později měl obrovskou šanci Moravec, ale levačkou pálil jen do tyče. V následném závaru se k dorážce nedostal Novotný. Poté nebezpečně pálili Provazník s Novotným, ale oba pouze do gólmana. První změna skóre přišla v 11. minutě, kdy po chybě v rohu hřiště se míč dostal k volnému Doležalovy a ten se nemýlil - 1:0. Chvíli před pauzou mohl srovnat skóre Hromádka. Po pěkné přihrávce Dušana Čapka však netrefil odkrytou branku.

Boca vstoupila do druhého poločasu aktivněji a odměnou jí byla vyrovnávající branka. Provazník rozehrál trestný kop na Novotného a ten se nemýlil - 1:1. Boca se však z vyrovnání neradoval dlouho. O 3 minuty později Sádovský levačkou propálil vše co mu stálo v cestě - 2:1. O minutu později se po chybě obrany řítil sám na branku Kučera, ale pálil mimo. Ve 31. minutě měla Boca možnost kopat penaltu po 6. akumulovaném faulu, ale Provazník trefil jen spojnici. Heslo "nedáš, dostaneš" se opět ukázalo jako pravdivé, když Semerád, po další chybě v rohu hřiště, nekompromisně trefil šibenici - 3:1. Boca začala hrát bez brankáře a kontaktní gól přišel 5 minut před koncem, kdy se po střele Dušana Čapka nejlépe orientoval Novotný a patičkou snížil - 3:2. Srovnat mohl Vítek, ale jeho střela mířila jen do tyče. Minutu před koncem se Boca přece jen dočkala. Z další penalty za akumulovaný faul srovnal se štěstím Provazník - 3:3. Hned po rozehrání mohl strhnout vedení opět na stranu Hlinska Kučera, ale v dobré pozici netrefil branku. Na druhé straně měl mnohem větší šanci Vítek, který se krásně uvolnil kolem obránce, ale jeho tvdá střela trefila jen spoluhráče Novotného. Utkání tak skončilo dělbou bodů a nováček Orel Hlinsko se prezentoval jako velice kvalitní tým.

Branky: Doležal, Sádovský, Kučera - Novotný 2x, Provazník.
ŽK: Novotný

Sestavy:
Orel Hlinsko: Zrařil - Sádovský F., Kučera, Netolický, Semerád, Chmelík, Sádovský J., Pešek, Doležal.