Datum: 13. leden 2010, 15:06
Autor: Jakub Janáček
Rubrika: Fotbal
Era-pack Chrudim B – Boca Chotěboř 5:5(2:3)

V prvním zápase se na palubovce ve Slaťinaněch střetla Boca s rezervou ligového mistra z Chrudimi. V prvním poločase se hostům z Vysočiny dařilo aktivní hrou držet soupeře pod tlakem a po dvanácti minutách již vedli 3:1. Era-pack pak ovšem srovnal v poli krok a ještě do poločasu se mu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Ve druhém poločase Chotěboř ještě utekla Čapkovou brankou na 4:2, ale pak ji soupeř dokázal dostat pod tlak. Za stavu 4:3 se navíc zranil brankář Křivský a do brány se musel postavit Tomáš Blažek. Dvoubrankový náskok pro Bocu ještě jednou získal přesnou trefou Provazník, ale poté Era-pack přeci jen srovnal. Nejprve se ve středu pole uvolnil Hauf a krásnou bombou do šibenice nedal Blažkovi šanci a tentýž hráč pak dvě vteřiny před koncem utkání z podobné pozice po smolné teči srovnal na konečných 5:5.

„Je veliká škoda, že jsme vedení nedokázali udržet ještě několik vteřin, ale nutno dodat, že soupeř byl ve druhém poločase velice aktivní. Za výkon bych nejvíce tentokráte vyzdvihl Tomáše Blažka, který musel z pole do branky a předvedl několik výborných zákroků,“ prozradil trenér Bocy Martin Jakeš.
Branky: Provazník 2, Moravec, D.Čapek, Novotný

Komtur Chrudim – Boca Chotěboř 3:8(0:3)
Ve druhém utkání čekal na Bocu úspěšný nováček soutěže a tentokráte její hráči komplikace nepřipustili. S agresivitou soupeře se Chotěboř vyrovnala pohybem a v prvním dějství protivníka do ničeho nepustila, naopak sama ještě do pauzy nastřílela tři branky. Skóre pak utěšeně narůstalo až na 6:0, teprve poté se do hry dostal i Komtur a podařilo se mu třemi slepenci překonat Blažka. Boca pak však ještě vstřelila dvě rychlé branky a definitivně tak zlomila odpor soupeře.

„Toto vítězství bylo naprosto zasloužené, i když jsme si za šestibrankového vedení vybrali slabší chvilku,“ doplnil k zápasu Jakeš. V dalším kole čekají Bocu dva tabulkově slabší soupeři a její trenér si přeje odvézt plný počet bodů, čímž by se tým přiblížil bojům a čelo soutěže. Není bez zajímavosti, že v průběžné tabulce má Boca naprosto shodný počet bodů jako minulou sezónu po stejném kole, přesto si i s lepším skóre o jedno místo v tabulce pohoršila a okupuje pátou příčku.

Branky: Provazník 2, D.Čapek 2, M.Čapek, Vítek, Moravec, Novotný

Sestava: Křivský – M.Čapek, Moravec, Vítek, Kafka – Provazník, Blažek, Notovný, D. Čapek