Datum: 25. leden 2010, 15:18
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal

BOCA CHOTĚBOŘ – NEJZBACH VM 6:2
Proti rezervě ligového Nejzbachu začala Boca bez několika hráčů základního kádru velmi dobře a ještě do poločasu se dostala do čtyřbrankového vedení.
Ve druhém dějství již Chotěboř polevila, ale vzhledem k tomu, že se zápas víceméně dohrával, nebylo o vítězství týmu z Vysočiny pochyb. Přesto ale trenér Martin Jakeš úplně spokojený s výkonem nebyl. „Chtěli jsme soupeře utavit a první poločas jsme hráli velice dobře i vzhledem k tomu, že v podstatě chyběla celá jedna čtyřka základního kádru. Druhý poločas však úplně ideální nebyl. Do týmu se zapracovali hráči z rezervy Hromádka a Odvářka a staronová tvář Petr Veselý. Byly na nich ovšem prozatím vidět mezery v taktickém systému, který jsme zvyklí hrát. Nicméně to bylo dáno nesehraností, určitě se to do budoucna zlepší,“ zamyslel se Jakeš.
Branky Bocy Chotěboř: Provazník 2, Novotný 2, Petr Veselý, Odvářka. Poločas: 4:0.

BOCA CHOTĚBOŘ – OREL HLINSKO 1:1
První půle se nesla v podobném duchu jako první poločas s Nejzbachem. Boca měla územní převahu a vypracovala si několik gólových šancí. Ty však povětšinou ztroskotávaly na výborně chytajícím brankáři Hlinska. Chotěbořští se však přesto dostali do vedení, kdy se dorážkou po střele prosadil v 13. minutě Michal Čapek.
Ve druhé části však Boce začal docházet dech a Orel získával územní převahu. Přesto však mohla Chotěboř z několika brejků vedení pojistit, Provazníkův pokus dokonce zastavila až tyč. Vedení nakonec Boca neudržela. Hlinsko začalo dvě minuty před koncem hrát bez brankáře a 52 vteřin před koncem vyrovnalo.
Branka Bocy Chotěboř: Čapek. Poločas: 1:0.

REAL HLINSKO – BOCA CHOTĚBOŘ 3:2
Zápas začali lépe domácí hráči Realu, kteří si vypracovali několik šancí a dokonce nastřelili tyč. Hlinsko se dostalo do vedení, když gólmana Veselého překonal z dálky Cestr. Od 11. minuty Real dokonce vedl o dvě branky, ale o chvíli později snížil Provazník. Boca se pak vymanila z tlaku, naopak sama se snažila tlačit do koncovky, ale své dvě šance neproměnila.
Ve druhém poločase byla Chotěboř ještě aktivnější, ale domácím se podařilo Ceplem svoje vedení navýšit. V 29. minutě zápasu však utkání zdramatizoval Veselý a nervózní Real začal kupit fauly. Po šestém z nich dostal příležitost zahrávat akumulovanou penaltu Provazník, ten ale dvě minuty před koncem nedal. Tentýž hráč měl ještě půl minuty před závěrečnou sirénou šanci na reparát, ale svůj pokus opět neproměnil.
„S výkonem v druhé půli jsem ovšem spokojen. Jen je škoda, že se nepodařila alespoň vyrovnat. I přes určitou nesehranost jsem rád, že se podařilo zařadit nadějné mladé hráče, i například Petra Veselého, který s námi dlouho nehrál. Celkově jsem ovšem z tohoto turnaje chtěl odvést alespoň o dva body víc,“ uvedl Jakeš.
Branky Bocy Chotěboř: Provazník, Petr Veselý. Poločas: 2:1.
Boca Chotěboř: Pavel Veselý – M.Čapek, Moravec, Vítek, Hromádka – Provazník, Petr Veselý, Odvářka, Novotný.