Boca má nakročeno do ligy

Datum: 21. únor 2010, 02:15
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
Boca Chotěboř výrazným způsobem v posledních utkáních našlápla k postupu do druhé nejvyšší soutěže, kde by mohla doplnit dalšího okresního rivala - Pramen Havlíčkův Brod. Naopak S.U.D. Světlá nad Sázavou je v nesmírně vyrovnané spodní polovině tabulky na předposledním místě silně namočena do boje o sestup.

BOCA CHOTĚBOŘ – S.U.D. SVĚTLÁ 3:2
Derby začali lépe Chotěbořští, kteří se jako první ujali díky Moravcově brance vedení. Světlá však dokázala brzo odpovědět, když se před brankářem zblízka dokázal prosadit Čáslavský. Chotěboř se znovu ujala vedení, když přesně mířil Vítek. Akcie sklářů držel nad vodou obránce Čáslavský, který přesným bodlem opět srovnal.
Ve druhém poločase už padla pouze jediná branka. Ve 30. minutě se na pravé straně dostal k míči Doležal, který přesnou střelou rozhodl zápas.
„Boca byla sice o něco lepší než my, ale nepřehrála nás tak výrazně jako v posledním vzájemném utkání,“ připomněl sedmibrankový debakl hráč Světlé Michal Čáslavský. „Je pravda, že to bylo více vyrovnané než minulé derby. Kombinačně jsme však měli určitě více ze hry než soupeř. Naše výhra byla víceméně zasloužená,“ kontroval trenér Bocy Martin Jakeš.
Branky: Moravec, Vítek, Doležal – Čáslavský 2. Poločas: 2:2.

HESPOR HK – BOCA CHOTĚBOŘ 4:5
Boca začala od podlahy. Na začátku trefila hned třikrát brankovou konstrukci, a když začali její hráči cílit přesněji, přišly i branky. V 10. minutě už vedla Chotěboř 2:0. Bohužel po bleskově rozehraném rohu Hespro dokázalo snížit tři vteřiny před koncem na 1:2 a vrátilo se do hry.
Ve druhém poločase Boca soupeři utekla, ten však hlavně zásluhou nesmírně produktivního kanonýra Veise dokázal srovnat na 3:3, posléze dokonce i na 4:4. Definitivní rozhodnutí celé zápletky padlo minutu před koncem. Do brejku se dostala dvojice Vítek – Provazník, prvně jmenovaný byl jasně faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Provazník.
Boca se tak po zaváhání Vysokého Mýta a skalpu Hespra dostala do čela divize, a pokud dnes odpoledne v hlinecké sportovní hale porazí oba chrudimské celky (Era–Pack B a Komtur), může slavit postup do druhé ligy.
„Jednoznačně chci první příčku udržet a budeme se snažit obě utkání vyhrát. Eventuální postup však závisí na tom, zda by se nám podařilo sehnat silného partnera,“ zamyslel se Jakeš.
Branky Bocy Chotěboř: Doležal, Vítek, Blažek, M.Čapek, Provazník (PK). Poločas: 1:2. Boca Chotěboř: Veselý – M.Čapek, Moravec, Vítek, Hromádka – Blažek, Provazník, Doležal, D.Čapek.