FK Boca v domácím zápase na soupeře nestačila

Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
FK Boca Chotěboř - 1.FC Delta Real Šumperk, 4:8 (2:6)

Sestavy:
Domácí:Tomáš BENC (GK)-Tomáš HROMÁDKA,Petr ĎOUBAL,Roman PROVAZNÍK,Tomáš NOVOTNÝ,Michal ČAPEK,Dušan ČAPEK,Ondra STANĚK,Miloš MORAVEC (C),Martin ODVÁŘKA,Radek KŘIVSKÝ (NG)
Hosté:Radim NETOPIL (G)-Ondřej MÁLKO,Petr NAVRÁTIL,David ŠIMÁK,Jiří TEZNER, Matěj ŠINOGL,Jaroslav KLEMSA,Ladislav VÁCLAVSKÝ,Dominik NEDVĚD,Matouš MORAVEC
Branky:
Domácí:
Hromádka (Odvářka), Novotný (M.Čapek), Staněk (Odvářka), Odvářka
Hosté:
Navrátil (Tezner), Tezner (Navrátil), Málko (Moravec), Málko (Šimák), Navrátil (Tezner), Václavský (Šimák), Málko, Klemsa (Václavský)
Rozhodčí: Mráz Roman (7.7), Kaštánek Libor (7.6); Delegát: Starý Ladislav;
Karty:
ŽK:0 - Klemsa Jaroslav
ČK:Novotný Tomáš - Šinogl Matěj
Domácím se v zápase čtvrtého kola vůbec nevydařil vstup do utkání a již v 39. sekundě šli hosté lacino do vedení, poté co první útok Chotěboře propadl při vlastní útočné snaze. Navrátil neměl po přihrávce Teznera problém a Bence prostřelil tvrdou ranou pod víko. Během dalšího střídání si domácí hráči sice dokázali vypracovat dvě velmi nadějné střelecké pozice, ty ale bohužel skončily bez gólového efektu. Hosté naopak z druhé vážnější akce po další chybě skórovali ve čtvrté minutě podruhé, když si útočníci Šumperku obrátili role a Navrátil vrátit gólovou přihrávku Teznerovi. Chvíli poté se ještě zranil špílmachr Provazník a s ambicemi na další bodový zisk to začalo vypadat bledě. Hromádka pak sice o chvíli později snížil na rozdíl jediné branky, další šance však bohužel zůstaly nevyužity. Hosté dobře bránili, a když se jim naskytla příležitost k brejku, dokázali ji patřičně využít. V rozmezí pěti minut tak od dvanácté do sedmnácté minuty rozhodli zápas ve svůj prospěch (11:02 Málko, 13:25 opět Málko a 16:41 Navrátil), neboť v defenzivě hodně tápající Chotěboři nastříleli tři branky a dostali se tak do pohodlného čtyřbrankového vedení 5:1. Ještě do poločasu stihl sice Novotný po přihrávce Čapka trošku snížit brankový deficit, ale hosté stihli ještě jednou zareagovat Václavským, který uzavřel poločasové skóre na hrozivých 2:6.
Ve druhé půli hostům stačilo bránit a čekat na chyby, neboť jim pohodlný náskok zajišťoval dostatek klidu. Chotěbořským pomohly změny v sestavě, když se začali točit pouze tři beci, ale v útoku bohužel pokračoval festival zahozených šancí podobně jako v poločase prvním. První dva góly druhé půle tak opět padly do sítě domácích. Nejprve se ve dvacáté páté minutě rozestoupila zeď při přímém kopu, přičemž úspěšným exekutorem byl opět Málko, který tak zkompletoval svůj hattrick. A pak se ve dvacáté osmé minutě prosadil Klemsa, který zvýšil náskok svého týmu na 8:2. V té chvíli bylo v podstatě po zápase, střeleckou impotenci domácích ještě podtrhl Novotný, který neproměnil pokutový kop nařízený za faul na Staňka. V poslední desetiminutovce tak utkání zbytečně „zpestřily“ dvě červené karty, když nejprve domácí Novotný podtrhl hráče hostí a v následném oslabení unikajícího D.Čapka stáhl hostující Šinogl. Slabou náplastí domácím může být to, že alespoň poprvé v sezóně využili přesilovou hru čtyři na tři, když se zblízka prosadil po krásně nahrávce Odvářky Staněk, který tak snížil na 3:8. Definitivní tečku pak udělal Odvářka, který se tak stal v zápase nejproduktivnějším hráčem Chotěboře (1+2).
Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím Šumperka, který prokázal mnohem větší efektivitu zakončení a i díky špatné domácí obraně získal v prvním poločase pohodlný náskok