Datum: 3. únor 2006, 15:43
Autor: Milan Knob
Rubrika: Hokej
Chotěboř/Havlíčkův Brod.
Ve třetím utkání play - off krajského přeboru se hokejisté od Doubravky již nenechali na vlastním ledě nachytat a nepovolili soupeři vstřelit ani čestnou branku.

Chotěboř - Mor.Třebová 5:0
Domácí s dalšími havlíčkobrodskými posilami Plachým a Blažkem tentokráte potvrdili úlohu favorita a jasně soupeře přehráli.
Hosté drželi krok pouze v I. třetině, když gólové šance Pavliše,Finka i Svobody zůstaly bez užitku. Třebová zahrozila pouze jednou, při její tutovce se však Trtík nedal oklamat.
Po pěti minutách druhé části hry se protáhl mezi obránci hostí Pokorný a akci zakončil bekhendovým blafákem na 1:0, v polovině střetnutí přidal Vlasák druhý gól. V samém závěru třetiny poslal Fink od vlastní branky na útočnou modrou přesný pas Pavlišovi na 3:0 a bylo rozhodnuto. V poslední části již vítězové především hlídali výsledek a udržení nuly na svém kontě, což se jim podařilo, navíc Musílek a Pavliš upravili na konečných 5:0. "Vyhráli jsme zcela zaslouženě, Plachý s Blažkem do kolektivu výborně zapadli, a věřím, že již v neděli ptvrdíme výhrou v Třebové postup do dalšího kola play - off. Jsem rád, že formu má gólman Trtík a lepší se obránci. Máme však i smůlu pokud jde o zranění. Určitě v příštím utkání nenastoupí obránce Adam a nejistý je i start útočníka Finka," hořekoval chotěbořský trenér Halamka.