Letecká show, dětský den a mistrovství České republiky na letišti v Chotěboři - část 1.

Datum: 21. květen 2014, 09:14
Autor: Petr Bukáček
Rubrika: Aeroklub Chotěboř
Nebe nad Chotěboří bude třetí červnový týden tohoto roku hostit leteckou show společně se dnem dětí, kterým bude předcházet otevřené mistrovství České republiky v letecké akrobacii. Celá událost proběhne v termínu od čtvrtka 19. června do neděle 22. června a na návštěvníky bude čekat velmi nabitý program plný vzrušení ve vzduchu i bohatého programu na zemi. Program celé události je rozdělen podle následujícího základního scénáře. První tři dny, tedy dny v termínu 19. - 21.6., budou věnovány závodním letům. Piloti při zalétání čtyřech akrobatických sestav předvedou své letecké umění a utkají se o nejvyšší příčky postupně ve čtyřech výkonnostních kategoriích. Na závodní klání v neděli 22.6. naváže letecká show společně s dětským dnem, která bude hostit nejzajímavější letecká vystoupení v režii českých, ale i zahraničních pilotů. Organizátoři letecké show pravidelně zveřejňují ty nejžhavější novinky na internetových stránkách akce, proto pro ty nejdetailnější informace navštivte adresu www.airshowchotebor.cz. Ty nejzásadnější informace, včetně připravovaného programu přinášíme i na následujících řádcích. První díl této tiskové zprávy přináší informace o programu a organizaci závodů mistrovství ČR v letecké akrobacii. V díle druhém přineseme v následujících dnech informace o letecké show a dětském dni. Přečtěte si tedy, co pro Vás členové letiště v Chotěboři chystají a my se s Vámi budeme těšit na viděnou.

Část 1. - Mistrovství ČR v letecké akrobacii

Mistrovství České republiky v letecké akrobacii bývá většinou skryto mezi jinými leteckými událostmi a pro veřejnost není jeho program atraktivně zpřístupněn. Organizátoři celé události v Chotěboři ovšem tyto závody pojali trochu netradičně a jejich průběh bude gradovat od závodních letů, přes freestyle představení jednotlivých pilotů k samotné letecké show pořádané na letišti v Chotěboři – Počátkách. Závody budou v Chotěboři zahájeny během čtvrtečního rána, ale piloty bude možné při tréninkových letech vidět nad Chotěboří i ve dnech předcházejících. Slavnostně bude celé mistrovství zahájeno právě ve čtvrtek 19.června večer buď v sále chotěbořské Staré radnice nebo v chotěbořském zámku hraběte Dobrzenského, za přítomnosti starostky města Chotěboř Elišky Pavlíkové, zástupců kraje Vysočina, vrcholných představitelů policie a složek HZS a senátora za region Chrudim Ing. Jana Veleby.

Piloti budou závodit ve čtyřech kategoriích úrovně, z nichž každou odlišuje maximální náročnost létaných prvků či omezení výkonnosti letounů. Soutěží piloti od nejmladší kategorie Sportsman až po kategorii nejzkušenějších pilotů létajících na nejvýkonnějších strojích bez jakýchkoliv omezení v kategorii Unlimited. Jejich úkolem bude zalétat čtyři akrobatické sestavy podle následujících rozdělení. První kategorie je sestava povinná, na kterou mohou piloti trénovat po celý rok a která je zveřejněna vždy začátkem sezony jako pevně daná pro danou výkonnostní kategorii. Každý z pilotů si také zvolí sestavu volnou, jež si podle předem daných pravidel sám vytvoří a kterou rovněž může před závodními lety natrénovat. Následuje ovšem kategorie tajná, kterou volí přímo pořadatelé soutěže a která je zveřejněna maximálně 4 hodiny před letem prvního ze závodníků. Piloti tak nemají možnost nijak na tuto kategorii trénovat a teprve při ostrém závodě jsou odhaleny jejich schopnosti.

Během sobotního dne bude poté zalétána i kategorie čtvrtá, která je kategorií volných „freestylových“ letů. Piloti tak předvádí maximum ze svého umění a s letadlem ve vzduchu doslova tančí. To dokáže i slavný pilot letecké série Red Bull Air race, který svůj tanec ve vzduchu předvede v rámci nedělní letecké show. Ovšem ještě zpět k mistrovství. Celé klání bude završeno v sobotu večer, kdy proběhne od 18. hodin slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen. Připraveny jsou speciální broušené poháry, pro všechny medailové pozice. Pro návštěvníky bude celé mistrovství zdarma, zpoplatněno je pouze vyhlášení výsledků, vstupenku na něj budou ovšem návštěvníci moci využít i při nedělní letecké show. Po vyhlášení výsledků bude večerní program od 19. hodin pokračovat vystoupením Václava Faltuse a koncertem skupiny New Titan.

Na závěr nesmíme zapomenout ani na sponzory celé akce. Událost takovéhoto rozměru by se totiž neobešla bez podpory partnerů, kteří významnou měrou pomáhají rozvoji společnosti okolo nás. Naše poděkování patří Městu Chotěboř, Kraji Vysočina, ale i všem dalším velmi důležitým partnerům, díky kterým se sen aeroklubu v srdci Českomoravské Vrchoviny, o pořádání letecké události dosahující úrovně významných národních leteckých show, stává skutečností.

Velmi rádi bychom Vás tedy na návštěvu závodů mistrovství ČR v letecké akrobacii pozval. Událost takovéhoto rozměru nemá v nejbližším okolí obdoby a v návštěvnících jistě zanechá velmi bohaté zážitky.
x x x x x x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
14.04.23 22:42 Ondřej Pravda
11.05.23 15:36 Ondra Marek
25.05.23 17:15 Milan Knob
30.05.23 13:35 Jaroslav Ludvík
30.05.23 13:34 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: zc.liame@robetohc.ch

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2023-05-17 02:53:23 owuna
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-06-09 14:13:12 Ondra
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky