Letecká show, dětský den a mistrovství České republiky na letišti v Chotěboři - část 2.

Datum: 27. květen 2014, 07:31
Autor: Petr Bukáček
Rubrika: Aeroklub Chotěboř
Nebe nad Chotěboří bude třetí červnový týden tohoto roku hostit leteckou show společně se dnem dětí, kterým bude předcházet otevřené mistrovství České republiky v letecké akrobacii. Celá událost proběhne v termínu od čtvrtka 19. června do neděle 22. června a na návštěvníky bude čekat velmi nabitý program plný vzrušení ve vzduchu i bohatého programu na zemi. Program celé události je rozdělen podle následujícího základního scénáře. První tři dny, tedy dny v termínu 19. - 21.6., budou věnovány závodním letům. Piloti při zalétání čtyřech akrobatických sestav předvedou své letecké umění a utkají se o nejvyšší příčky postupně ve čtyřech výkonnostních kategoriích. Na závodní klání v neděli 22.6. naváže letecká show společně s dětským dnem, která bude hostit nejzajímavější letecká vystoupení v režii českých, ale i zahraničních pilotů. Organizátoři letecké show pravidelně zveřejňují ty nejžhavější novinky na internetových stránkách akce, proto pro ty nejdetailnější informace navštivte adresu www.airshowchotebor.cz. Ty nejzásadnější informace, včetně připravovaného programu přinášíme i na následujících řádcích. V první části jste se mohli dočíst nejdůležitější informace o programu a organizaci závodů mistrovství ČR v letecké akrobacii a v části následující Vám přinášíme ty nejzásadnější informace o samotné letecké show a dětském dni.

2.část: Letecká show společně s dětským dnem

Na závodní klání plynule naváže v neděli 22.června letecká show, která je spojena se dnem dětí a bohatým doprovodným programem pro všechny věkové kategorie. Letiště otevře své brány již v 9,30 hodin dopoledne a první čtyři hodiny dne budou věnovány právě dni dětí. Je připravena řada soutěží pro naše nejmenší návštěvníky, děti budou mít rovněž možnost svést se na koních, bude pro ně připravena výtvarná dílna, vystoupí klaun a budou moci shlédnout divadelní představení Pochodem Ťap pražského divadelního souboru. Mimo tento program bude na rozsáhlé ploše letiště možnost zábavy na kolotočích, houpačkách či ve skákacím hradě.

Dopoledním programem návštěvníky provede bavič a moderátor Zdeněk Izer. Bohatá zábava nebude zajištěna pouze pro děti. I návštěvníci starší budou mít o zábavu postaráno. Na letišti bude možno shlédnout techniku týmu KM Racing, který se pravidelně účastní slavné Rallye Dakar, bude možno vidět exempláře vojenské techniky ze sbírky firmy Excalibur Army, která na letiště přiveze například tank T55 a další zajímavé kousky. K vidění bude i nejmodernější policejní a hasičská technika a návštěvníci budou rovněž moci využít nabídky vyhlídkových letů nad okolím Chotěboře, za zvýhodněné ceny vrtulníky firmy Heli Czech z Hradce Králové. Samozřejmostí je i široká paleta občerstvení a nápojů, které doplní příjemný zážitek z celého dne.

Samotná letecká show bude zahájena ve 2 hodiny odpoledne. Leteckou show zahájí průlet armádních stíhaček Jas 39 Gripen, které doplní během letového programu display pilot Armády ČR s letounem L159 Alca. Své pilotní umění předvede i akrobatický šampion Martin Šonka, který se svým letounem Extra 300SR doslova zatančí v oblacích. Vrtulník společnosti DSA provede odhoz automobilu přímo nad plochou letiště, jež bude následovat ukázka vyproštění a záchranné akce hasičů. Na letišti budou k vidění i letouny ze sbírky Českého leteckého ráje, přilétne letoun Beech C45, který stál za důležitými okamžiky druhé světové války v řadách Armády Spojených států Amerických. Ze stejné sbírky se na letišti ukáže i legendární letoun P51D Mustang, který byl rovněž využíván v bojích druhé světové války jako stíhací letoun dlouhého doletu na straně spojenců. Návštěvníci rovněž uvidí skupinovou akrobacii čtyřech letounů skupiny Follow Me, úchvatnou akrobacii na kluzáku, seskoky parašutistů, vystoupení mistrů jednotlivých kategorií akrobatického mistrovství ČR a spoustu dalších zajímavých vystoupení.

Stále v jednání jsou zatím i další tři utajená čísla, která leteckou show v Chotěboři jistě velmi příjemně obohatí. Pro návštěvníky je tedy připraven bohatý celodenní program, který zpestří dění v Chotěboři a širokém okolí a nabídne návštěvníkům možnost shlédnou jedny z nejzajímavějších letounů, působících u rozhodujících momentů světových dějin, ale i technicky nejvyspělejší letouny současnosti. Všechny informace a upřesnění celého programu budou postupně zveřejňovány na internetové adrese www.airshowchotebor.cz.

Na závěr nesmíme zapomenout ani na sponzory celé akce. Událost takovéhoto rozměru by se totiž neobešla bez podpory partnerů, kteří významnou měrou pomáhají rozvoji společnosti okolo nás. Naše poděkování patří Městu Chotěboř, Kraji Vysočina, ale i všem dalším velmi důležitým partnerům, díky kterým se sen aeroklubu v srdci Českomoravské Vrchoviny, o pořádání letecké události dosahující úrovně významných národních leteckých show, stává skutečností.

Velmi rádi bych Vás tedy na návštěvu letecké show v Chotěboři pozval. Událost takovéhoto rozměru nemá v nejbližším okolí obdoby a v návštěvnících jistě zanechá velmi bohaté zážitky.
x x x x x x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky