Letecká show Chotěboř - 21. června 2015

Datum: 15. červen 2015, 08:38
Autor: Petr Bukáček
Rubrika: Aeroklub Chotěboř
V neděli 21. června 2015 oslaví letiště v Chotěboři sedmdesáté výročí od počátku rozvoje letectví v okolí města Chotěboř. Na tento den připravili organizátoři na půdě aeroklubového letiště leteckou show spojenou s dětským dnem, která návštěvníkům připomene významné milníky ve vývoji letectví a nabídne den plný zábavy a zajímavých ukázek na zemi i v oblacích.

Oslavy létání započnou již v pátek před samotnou leteckou show, tedy 19. června, kdy při příležitosti oslav 750 let od založení města Chotěboř proběhne v prostorách městského kina výstava fotografií z historie i současnosti letiště a ocenění významných členů Aeroklubu, kteří se velikou měrou zasloužili a rozvoj létání a vznik letiště tak jak ho známe dnes.

Samotná letecká show je tedy naplánována na neděli 21. června na letišti v Chotěboři, poblíž obce Počátky. Brány letiště se otevřou již v 10 hodin dopoledne a dopolední část bude věnována především dětskému programu a ukázkám zajímavé pozemní techniky. Pro děti bude připraveno divadlo, taneční vystoupení, pro dospělé vystoupí pěvecký výběr talentů rádia Country, bude připravena spousta her a soutěží pro dětské návštěvníky i jejich rodiče a nebude chybět ani bohaté občerstvení. Návštěvníci budou mít po celý den možnost zakoupit vyhlídkové lety vrtulníkem v okolí Chotěboře a z blízkosti si prohlédnout zajímavé letouny z historie i současnosti.

Letecká show vypukne ve dvě hodiny odpoledne. Její první hodina bude věnována letounům z historie Aeroklubu Chotěboř i z jeho současnosti. Piloti předvedou své letecké umění a stroje, které tvoří neoddělitelnou součást leteckého života a návštěvníci se díky profesionálnímu komentáři dozví všechny detaily a příběhy spojené s těmito letouny. Do Chotěboře zavítají i letouny, které zde nejsou typické, největší novinkou letošního roku bude letoun Twin Beech, který využívalo námořnictvo Spojených států Amerických v průběhu druhé světové války a který v současnosti patří do sbírky Českého leteckého ráje. Diváci se mohou těšit též na leteckou akrobatickou skupinu Follow me, kdy čtyři letouny typu Zlín Z226 létají synchronizovanou akrobacii v těsně semknuté skupině. Letecký program bude opravdu nabitý a jeho veškeré detaily se dočtete na našich internetových stránkách.

Pro návštěvníky letecké show bude připraveno rozlehlé parkoviště a ti, kteří se rozhodnou pro cestu autem přes město Chotěboř musí zvolit objízdnou trasu, která bude rovněž detailně popsána na internetových stránkách. Organizátoři ovšem pro všechny zájemce připravují i kyvadlový autobus, který bude jezdit v pravidelných intervalech z Chotěboře na letiště a zpět a nabírat cestující bude tentokrát na celkem třech místech – u zastávky poblíž hotelu Vysočina na náměstí, u obchodního domu Discont a na zastávce poblíž chotěbořského hřbitova.

Všechny detaily letecké show i dětského dne budou včas zveřejněny na našich internetových stránkách, které rozhodně doporučujeme sledovat a pokud byste si rádi užili nezapomenutelný den s celou rodinou, viděli Chotěboř a okolí z paluby vrtulníku nebo si jenom rádi příjemně odpočinuli, určitě si poznamenejte neděli 21.6.2015 do svých kalendářů a leteckou show si nenechte ujít.

Těšíme se na Vaši návštěvu!
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 21.06.15 11:29
Autor: Jana Vondráková
Titulek: Poděkování
Je úžasné, co všechno městečko pro své malé občánky a ty dospělé dělá. Kolik akcí se za tento rok událo. Vřelé díky všem, kdo se na nich podílí. Sponzorům a všem organizátorům přeji stále takové nadšení, dokáži si představit veškeré to plánování a starosti okolo, aby vše klaplo, neboť je to velký přínos, že tohle městečko skutečně žije. Jen mne trochu mrzí, že na některých akcích je malá účast a lidičky, tak neví o co přicházejí. Nevím, jaký náhled na to má mladší generace a senioři. Já sama za sebe vřele děkuji. Jana Vondráková


FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky