Rozlučka s hokejovou sezónou

Datum: 17. duben 2016, 22:02
Autor: HC Chotěboř
Rubrika: Hokej
V sobotu 09.04.2016 byla oficiálně ukončena hokejová sezóna 2015/2016 mladších žáků HC Chotěboř schůzkou trenérů s hráči a jejich rodiči. Byly zhodnoceny dosažené úspěchy i nezdary mužstva. V týmu, který v letošní sezóně hrál v kategorii mladších žáků, byla téměř polovina hráčů o rok ostaršena. I přesto si mužstvo v krajské soutěži mladších žáků vedlo velmi dobře. Mladší i starší žáci se probojovali do nadstavbové části krajské ligy mladších žáků D. V nadstavbové části, pak mladší žáci obsadili velmi pěkné čtvrté místo před týmy HC Dynamo Pardubice, HC Chrudim, HC Slovan Moravská Třebová, BK Havlíčkův Brod. Nejlepším střelcem této sezóny se stal Tomáš Smetánka. K úspěchům sezóny patřilo vítězství z „Memoriálu Josefa Boháče“, který se konal na domácím ledě v Chotěboři a také prvenství z vánočního turnaje v Opočně.

O velikonocích se, mladší žáci HC Chotěboř, zúčastnili turnaje Chrudim City Cup. Turnaj byl výborně zorganizován a velmi dobře obsazen. Vedle týmu HC Chotěboř a domácího týmu se turnaje zúčastnily HC Vimperk, HC Opočno, HC Moutfield Hradec Králové, HC Česká Lípa a HT MHK Liptovský Mikuláš. Výkony účastníků turnaje byly hodně vyrovnané. Vítězné tažení chotěbořských hokejistů přerušil pouze tým Vimperka, který v celkovém pořadí obsadil první místo. Naši mladí hokejisté po výborném výkonu obsadili 2. místo. Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen Matěj Císař z týmu HC Chotěboř. Pochválit je třeba celý tým za bojovnost a velké nasazení. Během turnaje získávali mladí hokejisté cenné zkušenosti, které využijí v příští sezóně.

Nakonec je nezbytné ocenit výbornou práci trenérů Bohuslava Koubka a Jiřího Součka jr. a poděkovat jim za úsilí a čas, který svým svěřencům věnují. Stejně tak velké díky náleží vedoucímu týmu Rostislavu Noskovi. Oddíl má také své internetové stránky, za které děkujeme Vlastimilu Pavlasovi.