Letecká show v neděli 19. června 2016 v Chotěboři

Datum: 16. květen 2016, 09:52
Autor: Aeroklub Chotěboř
Rubrika: Aeroklub Chotěboř
Třetí červnovou neděli proběhne na letišti v Chotěboři již sedmý ročník letecké show spojený s dětským dnem. V minulých letech mohli její návštěvníci vidět řadu zajímavých letadel, oslavit sedmdesát let od založení Aeroklubu či sledovat klání o Mistra České republiky v letecké akrobacii. Ani letošní rok nebude výjimkou a pro návštěvníky letecké show bude připraven nabitý program na zemi i v oblacích.

Program bude zahájen v 10 hodin dopoledne a první část dne bude věnována především kulturnímu programu pro děti i dospělé. Ve spolupráci s KD Junior budou připraveny soutěže pro děti, které pobaví mimo jiné i Tonda Obal ze seriálu společnosti EkoKom. Kulturním programem návštěvníky provede moderátorka Klára Nováková a děti i dospělé pobaví komik Václav Upír Krejčí. Bude připravena řada zábavných atrakcí pro děti, na dospělé bude čekat přehlídka nových aut a také bohaté občerstvení. Po celé dopoledne budou moci návštěvníci obdivovat leteckou techniku z blízka a pro zájemce budou připraveny také vyhlídkové lety ve vrtulnících, které se stávají stále více oblíbené. Nebude chybět ani bohaté občerstvení a abychom celý den návštěvníkům co nejvíce zpříjemnili chystáme další body programu, které jsou pro zatím překvapením.

Letecká show bude zahájena ve dvě hodiny odpoledne. Návštěvníci se mohou těšit na pilota Red Bull Air Race Martina Šonku a jeho tanec v oblacích. Z letecké základny v Čáslavi přilétne stíhací Gripen a z centra leteckého výcviku Armády ČR v Pardubicích cvičný vrtulník MI – 17, který bude po celý den k vidění při statické ukázce. Přilétne také bojový vrtulník „Cobra“ a akrobatický kluzák Shark s proudovým motorem. V jednání je také maketa legendárního letounu Spitfire a návštěvníci se mohou těšit na dech beroucí akrobacii, historické letouny a nejmodernější stroje armády České republiky. Konkrétní čísla jsou stále v jednání a postupně Vám je budeme odhalovat, nejenom na našich internetových stránkách.

V srpnu tohoto roku ožije letiště v Chotěboři podruhé. Přiletí k nám totiž trénovat nejlepší akrobatičtí piloti francouzské reprezentace. Svou účast potvrdili na termín 14. – 19. 8. a jejich soustředění u nás není bez důvodné. Letiště v Chotěboři bylo totiž pověřeno uspořádáním mistrovství Evropy v letecké akrobacii, které zde proběhne v srpnu roku 2017. V rámci tohoto mistrovství přilétne více než 70 pilotů z celé Evropy společně se svými realizačními týmy, které budou čítat více než 200 lidí. V průběhu čtrnácti dnů se piloti v Chotěboři utkají o titul Mistra Evropy kategorie Advanced. Společně s partnery naší letecké show bude vytvořeno zázemí pro celé mistrovství a Chotěboř se stane sledovaným místem dění nejenom v leteckých kruzích.

Dnes si ale rezervujte místo v kalendáři pro červnovou leteckou show, která se bude konat v neděli 19. 6. 2016. Sledujte nás na našich internetových stránkách a nenechte si letošní show v oblacích ujít.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Za organizační tým letecké show,
Petr Bukáček
x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
29.02.24 08:45 Dobrá společnost
3.04.24 21:01 Jaroslav Ludvík
6.03.24 21:53 Jaroslav Ludvík
17.03.24 18:32 Jaroslav Ludvík
25.03.24 07:37 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: zc.liame@robetohc.ch

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky