Chotěboř žila letectvím!

Datum: 28. červen 2016, 13:02
Autor: Aeroklub Chotěboř
Rubrika: Aeroklub Chotěboř
Na letišti v Chotěboři proběhl v neděli 19. června již sedmý ročník letecké show a dětského dne. V dopoledních hodinách probíhal především program pro děti doplněný kulturními vystoupeními a ukázkami pozemní techniky. Děti měli možnost zúčastnit se nejrůznějších her a soutěží a užít si řadu atrakcí. Program moderovala Klára Nováková a se svou show pro děti vystoupil také Václav Upír Krejčí. Během dopoledne také začali přilétat první vystupující piloti se svými letadly. Již během dopoledne dosedl na plochu letiště vojenský vrtulník Mil MI-17 z Centra leteckého výcviku v Pardubicích, který byl až do odletu volně přístupný návštěvníkům.

Celý den bylo připravené také bohaté občerstvení a krátce po obědě zahájil průlet stíhacích Gripenů samotnou leteckou show. Po Gripenech následovala historická Beta Minor Be.50. Rozdíl mezi hornoplošníkem a dolnoplošníkem demonstrovali piloti Piperu PA-18 Super Cup a Sokolu M1D. Že i s "dopravním" letadlem se dá létat akrobacie ukázal Jak-18T, následoval DeHavilland Beaver a Boeing Stearman. Designově nestárnoucí Aero 45 a legendární Zlín Z-126 připomněly zlaté časy československého leteckého průmyslu. Následoval vzlet a letová ukázka hlavního taháku letošní airshow válečného stíhacího letounu Supermarine Spitfire LF.XVIE, navíc v českém markingu a s českým pilotem Radimem Vojtou v kabině, který si v Chotěboři odlétal své první veřejné vystoupení s tímto typem letounu. Vrcholnou akrobacií na Extře 300SR se prezentoval Martin Šonka, po kterém odlétl avizovaný vrtulník Mi-17 a k ukázce vzlétla Cessna C208 Grand Caravan. Další akrobatickou ukázkou byla nestárnoucí "padesátka", přesněji Zlín Z-50LS s Petrem Biskupem v kabině. Následoval na leteckých dnech zřídka předváděný dvoumotorový Tecnam P2006T a poslední akrobatická ukázka, tentokrát bezmotorová na kluzáku Lo100. Letošní letecký den se těšil značné přízni diváků, kteří navštívili chotěbořské letiště i přes nepříliš příznivou předpověď počasí. Počasí naštěstí ovlivnilo až závěr leteckého dne po dvou a čtvrt hodinách trvajícím leteckém programu.

Letecká show proběhla za pomoci našich sponzorů, kterým bychom touto cestou velmi rádi poděkovali za jejich podporu, protože především díky nim bylo možné takovouto leteckou show v Chotěboři uskutečnit.

Děkujeme i všem našim návštěvníkům za jejich podporu a věříme, že naše letecké show zůstanou atraktivní i nadále, například již příští rok, kdy bude letiště v Chotěboři hostit mistrovství Evropy v letecké akrobacii. Již v srpnu tohoto roku proběhne v Chotěboři soustředění pilotů francouzské akrobatické reprezentace a v srpnu roku 2017 se na dva týdny stane domovem pilotů z celé Evropy, kteří se zde utkají o mistrovský titul.

Veškeré informace včetně fotografií z letecké show 2016 naleznete na našich internetových stránkách.

Děkujeme za Vaši přízeň a budeme se těšit opět na viděnou.

Za organizační tým letecké show,

Petr Bukáček.
x x x x x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
29.02.24 08:45 Dobrá společnost
3.04.24 21:01 Jaroslav Ludvík
6.03.24 21:53 Jaroslav Ludvík
17.03.24 18:32 Jaroslav Ludvík
25.03.24 07:37 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: zc.liame@robetohc.ch

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky