Konečně zprávy z pingpongu týmu A

Datum: 16. březen 2006, 18:37
Autor: Ondřej Pravda
Rubrika: Stolní tenis

Po hrozně dlouhé době (raději to nerozebírám, prostě se to tak semlelo) se ozývám ze zprávami z pinčesu týmu A Chotěboře. Nejdříve z posledních třech zápasů (10.-11.3.), později doplním krátké informace i z dalších zápasů z druhé půlky sezóny (i když už jen pro archivační účely).

Odložené utkání se Žďárem B jsme domluvili na pátek 10.3. Jirka nemohl, ostatní obvyklí náhradníci také ne, takže svou premiéru v divizi zažil Josef Hruška. Ve čtyhře s Josefem Koutníkem byli s lepší dvojicí blízko vítězství, ale nakonec v 5 setech podlehli. S Michalem jsme měli méně problémů a bodovali jsme. Ve dvouhrách jsme začali dobře, pouze Josef Hruška neuspěl, i když já měl hodně problémů, srovnal z 0:2 na 2:2, abych s trochou štěstí otočil v pátém setu z 6:9 na 11:9. Michal měl problém pouze první set, Josef vyhrál jasně. V další rundě jsme si s Michalem dali pětiseťáky a nakonec úspěšně, oba Josefové ale jasně prohráli. Odskočili jsme díky mému bodu na 7:4, ale pak přišla otáčka soupeře, kdy udělal 4 body za sebou. Michal v hodně vyrovnaném zápase plném prasat od soupeře smolně prohrál, oba Josefové také tolik nevzdorovali a já sice stáhnul na 2:1, ale pak dostal kanára, protože jsem zkazil úplně všechno. Michal ale vybojoval srovnání stavu, když si dal další pětiseťák. Josef vyhrál úplně v pohodě, takže byla šance na celkové vítězství, ale Josef Hruška po prvním vyhraném setu zaváhal a už neuspěl.

Žďár n.S B - Chotěboř A 9:9 (Michal 3.5/4.5, Ondra 3.5/4.5, Josef 2/4.5, Josef Hruška0/4.5)

Na předposlední utkání v nedomácím prostředí jsme se moc netěšili, protože neregulérní herna v Přibyslavi nikoho nebaví, zvlášť když kvůli klouzavé podlaze hrozí zranění. Ale svaz řeší jiné "problémy", tohle ho netrápí, činovníci nehrají, tak co by se snažili. Jirka nemohl jet, takže zaskočil znovu Tomáš Ovčačík. Obě čtyřhry jsme nehráli dobře a podobně jako doma (a předtím už jen s Pelhřimovem) prohráli. Moje krize pokračovala, na soupeře jsem vůbec neměl, protože jsem zkazil téměř vše. Michal vedle se také doklouzal k prohře, i když aspoň set udělal, a Josef i Tomáš nás napodobili. V další rundě jsem srovnal na 1:1, ale to bylo vše, smolně prohrál koncovku třetího setu a v dalším už úplně "odešel". Michal ale zavelel k obratu, ztratil jen set. Josef si s nejslabším hráčem poradil bez problémů. Tomáš hrál vyrovnaně 2 sety, ale neuspěl v žádném. Konečně jsem bodoval, i když jsem málem nevyužil vedení 2:0. Michal zaváhal jen v 1 setu, takže jsme stáhli na 4:8, ale jak Josef, tak Tomáš už nebodovali a soupeř nás tak

Přibyslav - Chotěboř A 10:4 (Michal 2/3.5, Josef 1/3.5, Ondra 1/3.5, Tomáš 0/3.5)

Ve stejné herně jako den předtím jsme bojovali s podle písmene slabším, ale ve skutečnosti silnějším týmem Žďáru C. Ale chyběl mu druhý nejúspěšnější hráč a to nám pomohlo. Tentokrát jsme obě čtyhřy vyhráli, my jasně, Josef s Tomášem v pěti setech, ale v posledním s přehledem. Pokračoval jsem v matných výkonech, doháněl výpadky z prvního a třetího setu, ale závěr pátého setu jsem nezvládl. Michal si se soupeřem poradil bez ztráty setu, Josef to však měl opačně. Tomáš mile překvapil, po prvním s trochou štěstí vyhraném setu se nechal ve druhém překvapit, ale pak se rozehrál a nejlepšímu hráči soupeře nedal šanci. Po prvním protrápeném setu jsem se vzchopil a bodoval. Michal také, zvládl koncovky prvních dvou setů a třetí byl jasný. Josef z předchozí prohry otráveného soupeře nepustil k ničemu a neztratil také ani set. Tomáš pokračoval v dobrých výkonech, soupeř zase srovnal na 1:1, ale to byla zase vše, co mu dovolil. Soupeř zadoufal v obrat, když jsem sice dotahoval ztrátu setu, ale v pátém mi nestačilo vedení 9:7 a můj servis a čtyřmi míčky jsem zápas ztratil. Michal bojoval také v pěti setech, ale se šťastnějším koncem a Josef si se soupeřem poradil elegantně, takže bylo dohráno.

Žďár n.S B - Chotěboř A 3:10 (Michal 3.5/3.5, Tomáš 2.5/2.5, Josef 2.5/3.5, Ondra 1.5/3.5)

Před posledním dvěma zápasy jsme se tak dostali na hezké 3.místo v tabulce, které se pokusíme udržet. Ale body týmů blízko nás jsou vyrovnané, takže to může dopadnout všelijak. A protože hrajeme doma, přijdťe nás 25.3. povzbudit, v herně bude hodně k vidění, bude tam s námi na střídačku bojovat naše béčko, které už má vítězství v krajském přeboru dvojce jisté.