Datum: 20. leden 2019, 19:52
Autor: Jaroslav Ludvík
Rubrika: Hokej
HC Choceň : HC Chotěboř 4:5 (0:3,3:1,1:1)

Branky domácí : 29:56 Mäki (Kousalík), 36:36 Nečas (Knytl), 39:23 Zavřel (Kousalík), 46:01 Prachař Pavel

Branky hosté : 3:37 Mašek (Kraučuk), 12:23 Činčila, 17:32 Dvořák (Svoboda), 31:35 Svoboda (Suchý), 48:08 Hospodka (Ludvík Jakub)

Vyloučení : 6:7 (Kousalík - Choceň OT)
Využití : 0:1
V oslabení : 0:0
Zásahy brankářů : 50:28
Rozhodčí : Hájek - Hájková, Havel
Diváci : 290

Sestava HC Choceň: Koutský (Zelený) - Zobač, Vápeník, Lichtag, Petrus, Pilař Lukáš, Kousalík, Mäki, Prachař Pavel, Knytl, Pilař Matěj, Nečas, Zavřel, Syrovec, Černý

Sestava HC Chotěboř : Pešek (Rulf) - Lacina, Pecen, Suchý, Mendl, Krejčí, Ludvík Jakub, Musílek - Vlček, Mašek, Kraučuk, Dvořák, Svoboda, Hlídek, Vantuch, Hospodka Jan, Činčila
Chyběli : Hamarič, Kopecký, Jelínek, Březina, Skotar, Málek, Žemlička, Eis

V předposledním utkání II. části si hosté vytvořili v první třetině tříbrankový náskok, domácí se však nevzdali a v polovině utkání snížili, hosté však po chvíli opět odskočili na rozdíl 3 branek. V závěru třetiny se Choceň 2x dokázala prosadit a do kabin se šlo za stavu 3:4.
Ve 46 min. svítil stav 4:4, ale o dvě minuty déle Hospodka vstřelil pátou branku a tento stav vydržel až do konce utkání, nutno podotknout, že zcela zaslouženě.
Obě mužstva předvedla před blížícím se play off bojovný hokej, který se přítomným divákům musel líbit. Domácí Kouutský musel zasahovat celkem 50x, hostující Pešek 28x.
Díky patří opět skalním fanouškům, kteří za mužstvem do Chocně přijeli a povzbuzovali.
Příští neděli hostíme v Chotěboři od 17 hod. Lanškroun. V úterý si mužstvo místo tréninku zajede zahrát přátelské utkání s mužstvem HC Čáslav, začíná se již od 17:30 hod.