Okresní hokejové derby jako řemen, všechny body berou ale domácí

Datum: 23. říjen 2019, 21:14
Autor: Jaroslav Ludvík
Rubrika: Hokej
HC Chotěboř : HC Světlá n. S. 3:2 (1:0,2:2,0:0)

Branky domácí : 6:34 Svoboda (Dvořák, 33:44 Dvořák (Hospodka Jan), 38:20 Dvořák (Svoboda)

Branky hosté : 34:58 Blažek (Šíma), 38:49 Kohout (Včela Petr)

Vyloučení : 4:7, Ludvík Jaroslav – Chotěboř – 10 VRAŽ.

Využití : 2:1

V oslabení : 0:0

Zásahy brankářů : 29:32

Rozhodčí : Kareš – Švejda, Pošvář

Diváci : 326

HC Chotěboř : Pešek (Kulich) – Lacina – Jaroš, Kříž – Suchý, Mendl – Ludvík Jakub, Musílek, Mašek – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Ludvík Jaroslav, Pecen - Hospodka Jan – Činčila, Hospodka Jakub
Chyběli : Novák – Mendl, Kopecký, Pavlas – Březina, Vantuch, Jelínek

HC Světlá n. S. : Zvolánek (Dundáček) – Šíma, Bradáč, Zvěřina, Adam, Kořínek, Fibikar, Svoboda – Včela Petr, Doležal Jakub, Kubát, Jindra, Doležal Jaroslav, Blažek, Kopecký, Kohout, Štros

První část přinesla rychlý hokej, domácí byli prvních 10 min. lepším mužstvem, v 7 min. šli do vedení v přesilové hře Svobodou. Hosté se však po obdržené brance hodně zlepšili a do konce třetiny byli lepším mužstvem naopak oni a hlavně v závěru měli domácí několikrát obrovské štěstí, že puk neskončil za Peškem.
Ve druhé části mohli branky vstřelit obě mužstva, ve 30 min. jel sám na Zvolánka Pecen, ve 34 min. dostal od Hospodky krásnou nahrávku Dvořák a bylo to 2:0. Hosté snížili z přesilové hry Blažkem při vyloučení Kříže. Ve 39 min. diváci viděli další využitou přesilovou hru domácích, když se trefil opět Dvořák, leč Světlá po chvilce snížila hezkou brankou Kohoutem.
Vyrovnaná poslední třetina již žádnou branku nepřinesla, sudí neuznal hostům v závěru vyrovnávací branku pro postavení hráče v brankovišti a začalo být zle. Při signalizovaném vyloučení Bradáče, kdy Dvořák jezdil po ledové ploše a nebyl k zastavení, neudržel v rohu nervy Blažek, který Dvořáka pěstí do obličeje knokautoval a Chotěboř dohrávala téměř dvě poslední minuty v pěti proti třem a nenechala si již body vzít.
Děkujeme oběma táborům za hlasité a slušné fandění po celé utkání.
Nejlepší hráči : Dvořák – Doležal Jakub
Domácí fanoušky zveme na nedělní utkání, kdy přivítáme od 17 hod. Litomyšl.