Datum: 15. leden 2020, 21:07
Autor: Jaroslav Ludvík
Rubrika: Hokej
HC Chotěboř : HC Slovan Moravská Třebová 6:2 (2:0,2:0,2:2)

Branky domácí : 3:01 Lacina (Vlček), 17:00 Kraučuk (Lacina), 34:36 Klofáč (Kraučuk), 38:29 Dvořák, 41:21 Hospodka Jan (Vantuch), 55:53 Kraučuk (Suchý, Klofáč)

Branky hosté : 43:24 Augustin (Pavlovský, Čikl), 59:50 Augustin (Janků)

Vyloučení : 7:5

Využití : 2:2

V oslabení : 1:0

Zásahy brankářů : 30:32

Rozhodčí : Čížek – Říha, Obr

Diváci : 150

HC Chotěboř : Pešek (Kulich) – Mendl – Jaroš, Lacina – Klofáč, Suchý – Kříž, Musílek – Ludvík Jakub, Hospodka Jan – Hospodka Jakub – Činčila, Vantuch – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Ludvík Jaroslav, Březina
Chyběli : Novák – Kopecký – Pecen, Mašek

HC Slovan Moravská Třebová : Rochla (Šauer) – Janků, Hučík, Hradil, Kudrna, Rajnoha – Jurča, Cach, Pavlovský, Augustin, Adolf, Faltus, Čikl, Langr, Marek

V dalším utkání jsme hostili velice silného soupeře. Po úvodním oťukávání se domácí dostali ve 3 min. před Rochlu a roztočili kolotoč, spálili 3 tutové šance, nakonec si za hostující obránce najel Lacina a posla domácí do vedení. Po chvíli měli hosté přesilovou hru, ale nesehráli ji dobře. Ve 12 min. měli další početní výhodu, domácí se opět ubránili. V 17 min. našel Lacina hezkou přihrávkou na křídle Kraučuka, který nedal Rochlovi šanci a bylo veseleji – 2:0. V 18 min. si konečně zahráli přesilovku i domácí při vyloučení Marka, chvíli hosty uzavřeli v jejich pásmu, přišlo však špatné střídání a na ledě se hrálo na obou stranách ve čtyřech. Pešek i Rochla zasahovali 9x.
Od začátku druhé části hosté přidali, domácí však stav udrželi a ve 25 min. si vytvořili dvě šance, leč neměli přesnou mušku. Potom dlouhou dobu zle na Peška dotírala Třebová, ten ale spoluhráče podržel. Nutno podotknout, že si Chotěboř zbytečně komplikovala přechod ze svého pásma. Ve 34 min. šel za katr Adolf a po minutě Klofáč přesnou střelou zvýšil na 3:0. Hra se dál přelévala nahoru dolů a ve 39 min. udělal ze třech hostujících hráčů kužely Dvořák a bylo to 4:0. V závěru třetiny byl vyloučen byl vyloučen Činčila. Rochla zasahoval 8x, Pešek 11x.
Hned na začátku poslední třetiny zvýšil Jan Hospodka na 5:0, hosté snížili při vyloučení Dvořáka, když Augustin střelou po ledě překonal Peška. Hosté po této brance začali velice ztrácet nervy a absolutně neunášeli stav zápasu, více než hře se věnovali dohrávání protihráčů a provokování. To byla voda na mlýn domácím a v 56 min. Kraučuk vstřelil svoji druhou branku v zápase a bylo to 6:1. V poslední minutě byl vyloučen Jaroš a opět Augustin střelou po ledě dal výsledku konečnou podobu. Rochla zasahoval 15x, Pešek 10x.
Dnes zasloužené vítězství, nasazení a bojovnost všech hráčů podpořená výborným Peškem v brance. Divákům patří díky za povzbuzování a v neděli je čekáme ve velikém počtu v Hlinsku, kde se začíná v 17:30 hod.