Soutěže pingpongistů skončeny!

Datum: 2. duben 2007, 17:25
Autor: Ondřej Pravda
Rubrika: Stolní tenis

Béčku opět chyběl David Medek (zaskočil Ondra Adam) a částečně i Tomáš Málek za Milana Čapka. Přesto nakonec uspěli s poslední Polnou A 10:8, když vyhráli 3 poslední zápasy, a odpoledne i s předposledním Ostrovem A také 10:8, když vítězství zařídil v posledním zápase v pěti setech Ondra Adam. Nakonec tak tým obsadil pěkné 6.místo (z 12) a zůstává v kraji jedničce.

Céčko si to ráno dalo s bratrským déčkem a rozešli se smírně 9:9, odpoledne přehrálo céčko Spokar A 10:5 a déčko ZŠ Nuselskou A 10:4. Tím týmy potvrdily výborné výsledky celé sezóny ve stejné soutěži - céčko celkově 2.místo (z 12 týmů) a déčko 3.místo s tím, že céčko bude v kvalifikaci bojovat o postup do kraje dvojky.

Áčko místo v neděli předehrávalo v pátek (a ještě výjimečně doma), a to s týmem Sokol Hradec Králové A Imeda. Ale nedařilo se, ve čtyřhře měli možnost Josef s Jirkou, ale nakonec v pátém setu prohráli. První runda dopadla setově jednoznačně ve prospěch hostů, jen Josef uhrál set. V druhé sice Michal zahájil podobně, ale pak Josef překvapil a byl to on, kdo neztratil ani set. Já jsem sahal po vítězství, ale pátý set získal soupeř. V dalších 3 zápasech kluci udělali vždy po setu, ale to bylo vše, takže celkově 10:1 pro hradecké.

Sobotní zápas s Holicemi A, druhým týmem celé 3.ligy, byl pěkným rozloučením se soutěží, také proto, že mají asi nejlepší hernu. S Michalem jsme hráli vyrovnaně, ale nakonec nezískali ani set, Josef s Jirkou naopak, slabší dvojici přehráli bez ztráty setu. Ve dvouhrách zahajoval s náhradníkem obranářem Michal, dařilo se mu střídavě, byl i blízko prohry, ale nakonec v pátém setu vybojoval vítězství. Já na nejlepšího hráče soupeře neměl, stejně jako Jirka na druhého nejlepšího, ale Josef si mezitím s dalším náhradníkem poradil 3:1, takže bylo vyrovnáno. V další rundě to bylo podobně, jen s těmi lepšími prohrál Michal a Josef, já i Jirka jsme soupeře přehráli 3:1. Další vyrovnané zápasy rozhodly celý zápas - Michal prohrál v 5 setech, stejně jako já, stačila jen trocha víc štěstí. Josef pak vítězstvím, také v 5 setech, korigoval stav s nově nastoupeným hráčem, kdy se domácí začali bát o výsledek. Jirka, ani Michal ale na soupeře nestačili, takže bodově odskočil. V posledním, hodně vyrovnaném zápase jsem bojoval, ale pátý set byl zase poznamenán trochou smůly, a tak se radoval soupeř, a my jsme celkově prohráli 10:6. Přesto jsme odjížděli spokojeni, zápasy byly napínavé, divácky atraktivní, celkově náš nejlepší zápas v soutěži, bylo to pěkné rozloučení se soutěží...

...na kterou jsme herně neměli. Potvrdilo se nám, že bez (kvalitního) tréninku je už 3.liga nehratelnou soutěží. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme si ji mohli zkusit, na větší trénink nemáme čas a prostor, takže jsme neočekávali žádné skvělé výsledky. A příští rok si snad spravíme chuť v divizi kraje Vysočina.

Výsledky (a mnoho dalších údajů) soutěží: skupina C 3.ligy, kde hraje áčko, kraj jednička, kde hraje béčko, kraj trojka, kde hrají jak céčko tak déčko. V systému pro kraj lze vlevo klepnout i na výsledky z tří úrovní okresů, kde hrají týmy Chotěboře E-G.