Chotěbořský hokej získá zahraničního mecenáše

Datum: 22. listopad 2010, 09:03
Autor: Jakub Janáček
Rubrika: Hokej
Tým z města pod Železnými horami před touto sezonou administrativně postoupil do třetí nejvyšší soutěže v republice, ale prozatím se zdálo, že si vedení klubu na sebe touto změnou upletlo bič. V posledních dnech to však vypadá, že by se alespoň A týmu mohlo začít blýskat na lepší časy. HC Chotěboř totiž ve středu získalo nového generálního partnera, kterým je soukromá osoba z Německa. Změnu musí ještě 10. prosince posvětit valná hromada klubu.

Doposud financoval chod týmu z největší části prezident Karel Fink. Podle zdrojů Deníku z klubu se před sezonou čekala větší podpora od města, nebo třeba od chotěbořského pivovaru, té se ale tým nedočkal. Pro zabezpečení chodu klubu bylo již dříve naprosto nutné sehnat generálního partnera, ve středu navíc Fink odstoupil ze všech svých funkcí v HC Chotěboř.

Vedení klubu dostalo již dříve na stůl dvě nabídky. První od havlíčkobrodské firmy Málek&Čermák, druhá byla od soukromého investora z Německa, zastoupeného Lukášem Valkem. A ten dostal ve čtvrtek večer od vedení klubu zelenou ke vstupu.

Německo se zdálo být solventnější
„Partner za zahraničí se nám zdál solventnější. Ihned v podstatě přivedl pět nových hráčů. Chceme během následujících kol dotáhnout bodovou ztrátu a druholigovou soutěž zachránit,“ uvedl sportovní manažer Vladimír Halamka mladší.

Podle Halamky stojí jenom provoz A týmu v nejskromnějších podmínkách minimálně jeden a půl až dva miliony korun. Lukáš Valko, který zastupuje nového partnera klubu, byl s rozhodnutím vedení spokojen.

„S nabídkou vstupu do klubu jsme byli osloveni už v létě. Tehdy ale pan Fink nedodržel určité podmínky, na kterých jsme byli dohodnuti, proto jsme odstoupili. Asi před měsícem jsme byli kontaktováni opět a dohodli jsme se, že se o vstup pokusíme znovu,“ konstatoval Valko.
Nový zahraniční investor ale bude svými prostředky podporovat pouze první mužstvo. Mládežnické týmy se budou tedy stále financovat jako doposud. Například pomocí sponzorů.

„Naše finanční podmínky byly naprosto jasné. Nebyli jsme schopni garantovat, že utáhneme provoz celého klubu, proto chceme vstoupit pouze do A týmu,“ vysvětlil Valko. Ani ostatní družstva HC Chotěboř by ale nemusela přijít zkrátka. I pro ně se totiž rýsuje nový partner.

Nezanevřeli
Firma Málek&Čermák, která se svoji nabídkou u vedení neuspěla, na hokejový klub totiž i přes tento neúspěch nezanevřela. Svoji podporu chce směřovat alespoň do mládežnických oddílů. A mladí hokejisté by na ni nemuseli čekat dlouho. Většího využití pro sportovní i kulturní akce by se podle konceptu společnosti mohla dočkat i hokejový hala.

„My jsme měli zájem o zabezpečování chodu celého klubu, nicméně z rozhodnutí vedení neděláme velkou vědu. Přesto ale chceme chotěbořský hokej podporovat. Proto jsme už rozjeli jednání s městem, CEKUSEM Chotěboř i pivovarem a rádi bychom financovali alespoň mládežnické týmy. Náš hlavní cíl, kterým je pomoc místnímu hokeji, tak zůstává i nadále stejný,“ prozradil ředitel společnosti Petr Málek.

Převzato z Havlíčkobrodského deníku, Autor: Jakub Janáček, původní článek.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 22.11.10 13:13
Autor: Tomáš
Titulek:
Klasická Chotěboř.Nejdřív dát všechno do novin,na stránky a pro fanklub nic.Uvidíme,co s hokejem cizinec zastoupenej panem Valkem zamýšlí a co bude v březnu příštího roku.Hlavně,aby to všechno ta valná hromada posvětila.Nevěřim,že na mládež druhej zájemce bude dávat nenávratný peníze.
odpovědět | #2 | 22.11.10 18:45
Autor: Optimista
Titulek: Německý sponzor?
Jsem nenapravitelný optimista a proto přeji Chotěbořskému hokeji, aby soutěž udrežel i v dalším roce. Na bezzištný německý sponzory ale nevěřím.
odpovědět | #3 | 24.11.10 20:49
Autor: Milan
Titulek:
Chudáci mládežníci takle dopláceli na Chotěbořké Áčko, co si nezaplatili rodiče to neměli . Jenom doufám, že na valné hromadě bude k nahlédnutí Finanční hospodaření klubu . Kam se poděly finanční podpory na mládež (dotace a sponzorské dary).
odpovědět | #4 | 25.11.10 08:50
Autor: rosta
Titulek: Re:
však jestli to dobře chápu, tak by se měl o mládežnickej hokej starat a finančně zajistit jako "mecenáš" :-) Pan Málek. Což by nemuselo být vůbec špatný:-) nemuseli bysme platit příspěvky a tak..bylo by tu víc hokejistů.. docela sem na to taky zvědavej.
odpovědět | #5 | 25.11.10 17:04
Autor: Tomáš
Titulek: Re:Re:
Bylo by to pěkný,ale jsem na zemi.Co se týká financí i dalších novejch dětí v klubu.
odpovědět | #6 | 13.12.10 12:02
Autor: Tomáš
Titulek:
Čekal jsem nějaký info z páteční valný hromady a stále nic,asi až po večerní schůzi.V Chotěboři je ale zvykem,že se fanoušci všechno podstatný dozví až z Deníku Havlíčkobrodska,nikoliv na ofic.stránkách HC.Mecenáš v pátek přednesl řeč,nastínil otázku finanční a hrstka členů ( 20 přítomných!! ) potom odhlasovala,že A mužstvo HC Chotěboř bude s.r.o.
odpovědět | #7 | 30.12.10 11:55
Autor: Tomáš
Titulek:
Přípravka HC dosáhla krásnýho úspěchu,na velice dobře obsazenym a perfektně zorganizovanym turnaji skončila stříbrná,gratuluju.V ostatních kategoriích se už tolik nevedlo.
odpovědět | #8 | 3.01.11 13:59
Autor: Mirek
Titulek: Re:
Jak skončili ostatní mládežníci,proč se jim nevedlo?
odpovědět | #9 | 7.01.11 13:13
Autor: Mirek
Titulek:
Já bych dal k naší reprezentaci jako trenéra Hospodku a budeme do třech let mezi elitou na špici...
odpovědět | #10 | 20.01.11 14:25
Autor: Rodič
Titulek: jo
No tak jak to po dlouhé době vypadá. Áčko je na posledním místě a peněz má snad dost.
A naše mládež, která je v krajském přeboru na předních příčkách tabulek.
Má jenom dluhy. To je otázka, kde je sponzor pro mládež. A to kam zmizely peníze od města na mládež a příspěvky od hráčů ani nemluvím. Rodič
odpovědět | #11 | 23.01.11 07:49
Autor: Tomáš
Titulek: Re:jo
Sponzor už financuje hokej ve Žďáře,tady ho vedení nechtělo.
odpovědět | #12 | 17.03.11 07:37
Autor: Tomáš
Titulek: závěrečná fraška
Tak pánové Egli a Valko,který si tady hráli na majitele klubu,jsou od včerejšího večera pryč,na oficiálních stránkách HC Chotěboř se k údivu asi všech objevilo ihned prohlášení.Co překvapilo asi dost lidí je to,že smlouva vůbec s p.Eglim nebyla podepsaná,každopádně myslim,že bez něj by tady druhá liga už dávno nebyla.Na stadioně i na ledě se objevil jakýsi ovíněnej šoumen,kterej prohlašuje,že je novym majitelem klubu,osoba z hokejovýho dění docela známá,bohužel nejenom z něho..Obrázek ať si každý o fungování hokejového klubu a jeho funkcionářů udělá sám,dočkáme se v našem městě zřejmě dalších překvapeních.
Každopádně za sebe chci poděkovat všem hráčum,hlavně těm,který včera nastoupili ( mohli nastoupit ) a odehráli tu nechutnou závěrečnou blamáž,která byla režírovaná podle mě hned několika skupinama lidí a už pár dnů před zápasem.Kluci díky,ať už jste dorostenci,junioři,nebo hráči,který neměli co ztratit,finančně,hokejově,atd.
odpovědět | #13 | 17.03.11 09:21
Autor: Milan Stránský
Titulek: Re:závěrečná fraška
Smekám před výkonem kluků na ledě. Dali do toho srdce bez peněz a to se dnes moc nevidí.
odpovědět | #14 | 19.03.11 10:07
Autor: Mirek
Titulek: Re:Re:závěrečná fraška
Ono to bez peněz a asi i dalších velikých věcí v zákulisí nebylo a nedopadlo by to,ale taky všem klukum co to odehráli děkuju,hráli kluci co mohli,doplněný dorostencema a juniorama.Stín a to velikej bohužel na tomhle zápase navždy zůstane,na sezonu lepší zapomenout a co tady bude,je ve hvězdách,bavíme celý hokejový dění.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
3.04.24 21:01 Jaroslav Ludvík
10.04.24 21:26 Jaroslav Ludvík
5.04.24 13:13 Jaroslav Ludvík
18.04.24 20:51 Jaroslav Ludvík
6.04.24 20:45 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: zc.liame@robetohc.ch

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky