Hokejová jedenáctka zachránila ligu

Datum: 18. březen 2011, 14:39
Autor: Edita Palkovičová, MF DNES
Rubrika: Hokej
MF DNES PÍŠE: Chotěbořští hokejisté dokázali uhájit druhou ligu, když v baráži udolali rezervu Kadaně 2:1 na zápasy. Ovšem tento úspěch má jednu velkou kaňku. V pozadí všeho byly zřejmě prapodivné praktiky nového sponzora, kterým byl zahraniční investor Andreas Egli.

S ním HC Chotěboř začala jednat už okolo Vánoc loňského roku. Vše se ale protahovalo. Smlouva měla být podepsána 1. ledna 2011. To se ovšem nestalo.

"Když si všechno dám dohromady s odstupem času, tak on vše záměrně zdržoval. Dovedl nějaké posily. Hráčům ale neplatil, držel je v šachu dva měsíce. Když se šlo do baráže, tak nám den před zápasem donesl smlouvu, a že ji chce podepsat. Jenže byla jednostranná. Tu jsme prostě podepsat nemohli," přiblížil složitosti sportovní manažer Vladimír Halamka mladší.

Podle něj ve smlouvě stálo, že sponzor převezme absolutně vše, co se týká prvního týmu. "Chtěl přebrat všechny výstroje, reklamní plochy... Na to jsme samozřejmě nepřistoupili. Chtěli jsme to dát k advokátovi a pak se domluvit," dodal Halamka.

Pak přišel na řadu první duel barážové série. Ten celek z Vysočiny vyhrál na nájezdy 5:4. "Jenže jsme vyhrát neměli, jak jsem později zjistil. Ale štěstí bylo na naší straně," divil se sportovní manažer a pokračoval ve výčtu všech peripetií.

"Po tomto zápase přišel Egli opět se smlouvou. My jsme ji opět nepodepsali a domluvili jsme se, že se to vyřeší po baráži." O tři dny později přišel na řadu druhý zápas. Tentokrát na ledě Kadaně. Ten Chotěboř prohrála vysoko 8:1. A teď se celý příběh začíná pořádně dramatizovat. Podle Halamky totiž hráči toto utkání bojkotovali.

"Mám podložené informace, že Egli postavil hráče do situace, kdy jim řekl, že když vyhrají, tak od něj nedostanou peníze, a to včetně trenéra Mečiara," kroutil nevěřícně hlavou. "To už jsme něco začali tušit."

Sponzor vydal zákaz hrát
Výbor klubu se však nenechal zastrašit a rozhodl se baráž dohrát. I přesto, že v pondělí se na tréninku objevili jen čtyři hráči. Ovšem ve středu před utkáním bylo vše jinak. "Všichni hráči nás přesvědčovali, že nastoupí a že se pokusí vyhrát a nastoupili i k rozbruslení," popsal tok událostí Halamka.

Pak ale přišel šok. Nejen pro vedení klubu a samotné hráče, ale i pro fanoušky. Za tři minuty šest prý přišel nový sponzor do kabiny a oznámil hráčům, že se smlouva nepodepsala a že hrát nebudou.

Většina hráčů, které si Egli přivedl, k utkání tedy nenastoupila. Zůstala tam jen pětice "áčkařů", které doplnili tři junioři, dva dorostenci a brankář. Tato jedenáctka nastoupila do utkání a dokázala vyhrát v nájezdech 3:2, a zachránit tak třetí nejvyšší soutěž.

"Kadaň byla lepší. Naši kluci to odehráli srdíčkem. A penalty jsou hop, nebo trop. Musím říct, že se stal asi hokejový zázrak, protože to jsem v životě nezažil. Chtěl bych poděkovat klukům a výboru," oddychl si Halamka.

"Teď přemýšlíme, co dál, určitě druhou ligu chceme hrát. Jestli uděláme nějaké právní kroky se rozhodneme příští týden v pondělí," dodal Halamka.

Vyjádření druhé strany, Andrease Egliho a jeho zástupce Lukáše Valka, se nepodařilo sehnat.

Bylo to spíš úsměvné, říká veterán
Co na podivnou aféru říkají samotní aktéři: chotěbořští hokejisté? Nejzkušenější z týmu, devětatřicetiletý útočník Dušan Řehoř, se musel smát. "V mých letech je to úsměvné. Já bych to asi neměl komentovat, jsem jen hráč," nechtěl se k věci vyjadřovat. Ovšem, poté se trochu rozpovídal.

Na otázku, zda je pravda, že Andreas Egli hokejisty zastrašoval tím, že nedostanou peníze, když vyhrají, odpověděl. "Řeknu to takhle, je to sponzor. A jestli měl na starosti nějaké hráče, tak si myslím, že jsou natolik staří a přemýšliví, že by si měli srovnat, jestli chtějí hrát hokej, nebo jestli je to jen o penězích," míní.

"Všem jsem řekl, že si to musí rozmyslet. Další komentář k tomu dávat nebudu, protože pozadí neznám a ani ho nechci znát. Hráči jsou od toho, aby hráli hokej, a ne aby byli nástrojem nějakého "vydírání" nebo něčeho jiného," dodal Řehoř.

Podobně na tom byl i brankář Petr Opršal. "Já do toho nevidím. Jsem tam jen na střídavý start. A od toho, abych chytal. Takže se ptejte asi někde jinde," odvětil třetí brankář Havlíčkova Brodu, který potvrdil jen to, že zahraniční sponzor před zápasem skutečně do kabiny přišel.

"Řekl, že se nedohodli na nějaké smlouvě. Měl tam některé svoje hráče a řekl jim, ať nejdou hrát. Všichni se svlékli a odjeli," přiblížil, co se dělo v chotěbořské kabině těsně před utkáním.

Zdroj: http://hokej.idnes.cz/...


VYJÁDŘENÍ HC CHOTĚBOŘ
Dle oficiálního webu www.hcchotebor.cz.

Prohlášení VV (výkonný výbor) HC Chotěboř k situaci před dnešním (16. 3. 2011) utkáním mezi HC Chotěboř a HC Kadaň B.

Na mimořádné Valné hromadě, konané dne 10. prosince 2010 byl Výkonný výbor pověřen jednáním se zahraničním partnerem Andreasem Eglim na vytvoření HC Chotěboř, s.r.o. která by zaštiťovala pouze A mužstvo mužů. Od 10. prosince 2010 bylo přislíbeno vytvoření smlouvy mezi HC Chotěboř, občanské sdružení (zastoupené L. Kavalírem, L. Adamcem) a HC Chotěboř, s.r.o­. (Andreas Engli, L. Valko). Zároveň bylo domluveno, že od 1. prosince 2010 hráči a trenéři, kteří měli smlouvu s HC Chotěboř, občanské sdružení, přejdou pod smlouvy HC Chotěboř, s.r.o.

Smlouvy s hráčema a trenerama ukončilo občanské sdružení k 30. listopadu 2010. Přesto, že jsme několikrát urgovali předložení návrhu smlouvy o spolupráci mezi HC Chotěboř, občanské sdružení a HC Chotěboř, s.r.o., tuto smlouvu jsme dostali až 9. března 2011 s tím, že musí být podepsaná 12. března 2011. Tato smlouva byla sepsána jednostranně pro HC Chotěboř, s.r.o (An­dreas Engli, Valko L.).

Na návrh této smlouvy jsme čekali 3 měsíce, slyšeli jsme několik zdůvodnění, proč nemůže být smlouva předložena, jako například malá kapacita právního oddělení atd. Při předložení smlouvy jsme upozorňovali partnera, že smlouvu předložíme svému právníkovi k posouzení a zároveň jsme chtěli opravit některé odstavce smlouvy.

Byli jsme tlačeni termínem podepsání této smlouvy. Nejbližší volný termín pro kontrolu smlouvy naším zvoleným právníkem byl čtvrtek 17. března 2011. Toto partner neakceptoval a zakázal hráčům HC Chotěboř nastoupit k dnešnímu utkání (dne 16. března 2011). Toto rozhodnutí udělal bez našeho vědomí v 18.00 hodin v kabině hráčů, kdy měli nastoupit k utkání. Díky přístupu některých hráčů A mužstva (Opršal Petr, Řehoř Dušan, Bělohlávek Ondřej, Hospodka Jan, Venc Jakub, Škarýd Miroslav, Každan Michal, Ludvík Jakub, Eis Tomáš, Piskač Marek, Adamec Jaroslav), kteří i přesto chtěli hrát a kteří byli doplněny hráči juniorky HC Chotěboř a přispění nového sponzora VADU Sport Agency .s.r.o. jsme toto utkání odehráli a zvítězili!!!!!

Za toto patří všem hráčům poděkování.

Výkonný výbor HC Chotěboř.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 18.03.11 21:20
Autor: snow
Titulek:
kdepak je pan Fink strůjce všeho dobra...?
odpovědět | #2 | 19.03.11 08:58
Autor: Mirek
Titulek: Re:
Kde by jako měl bejt?Ty myslíš že s timhle středečnim divadlem má něco společnýho?
odpovědět | #3 | 19.03.11 11:07
Autor: Luboš
Titulek:
No jasně že má,nebyl to snad on kdo přivedl němce a slavnostně mu předal klub protože ten chod nebyl schopnej zařídit sám?Ted to ale teprve začne,kdo nevi co je zač sponzor co sem jde,tak bude hodně překvapen.Na druhou stranu bude Chotěboř slavná po celé republice,kdyz se o ni bude psát každý tyden.
odpovědět | #4 | 20.03.11 10:17
Autor: Standa
Titulek:
A co na to chotěbořští radní ? Nikdo se k tomu asi nevyjádří.
odpovědět | #5 | 20.03.11 10:29
Autor: Mirek
Titulek: Re:
Co můžou Chotěbořští radní?HC je samostatně hospodařící klub,v něm nemá město zastoupení.Nevim,jestli vůbec nějak ještě přispívá na činnost klubu,např.na mládež.Jiná věc je Aréna patřící Cekusu,organizaci města.Tam je podpora přes pronájmy ledů,naopak za promítanou reklamu při zápasech A mužstva.Ale bylo by asi dobrý,kdyby někdo napsal jak to vlastně přesně je.Asi p.Stránský z Cekusu.
odpovědět | #6 | 20.03.11 18:11
Autor: Milan Stránský
Titulek: Re:Re:
Dobrý den Mirku, k Vášemu komentáři mohu konstatovat, že vztah mezi HC a Cekusem řeší pouze využívání Arény pro činnost HC. Jsem sice fanda hokeje, ale v žádném případě nejsem oprávněn řešit problémy uvnitř sdružení, které řídí vlastní výbor. Všichni bychom si jako občané asi přáli včasné a kvalitní informace, ale ty může pokytnout skutečně pouze nějaký mluvčí HC.
Ještě chci podotknout, že naše organizace neurčuje ani vstupné na hokejové zápasy, ani nezabezpečuje pořadatelskou službu. Také drtivá většina reklam je věcí HC. My pouze zabezpečujeme chod Arény.
Finance na podporu HC dostává dle schváleného rozpočtu od města a nikoliv od Cekusu. To jen pro vysvětlení.
Zdravím
odpovědět | #7 | 20.03.11 18:42
Autor: rrr
Titulek:
Kdo to je nový sponzor ? VADU Sport Agency s.r.o
odpovědět | #8 | 20.03.11 19:04
Autor: jakub
Titulek: Re:
Tuto firmu stačí zadat do hledání na justice.cz a dál do nějakýho vyhledávače a budete všichni mile překvapeni až zjistíte kdo je pan Ivan Vasilev. Vyjádření by měli dát hlavní aktéři situace a představitelé klubu,p.Prachař,p.Kavalír,p.Adamec nebo p.Halamka,ale toho se asi nedočkáme. Můžeme se ted těšit na novou sezonu,která bude určitě hodně zajímavá.
odpovědět | #9 | 20.03.11 20:05
Autor: Vladimír Halamka ml.
Titulek: Re:Re:
Vyjádření ohledně situace,která nastala před zápasem,již vyšla v mladé frontě a deníku v pátek,jinak prohlášení klubu určitě ještě zveřejníme.Co se týče sponzorů,příští sezony,hráčského kádru,změn a ostatních věcí,tak vše budeme řešit a určitě Vás budeme včas informovat.
odpovědět | #10 | 25.03.11 11:31
Autor: fanousek
Titulek:
http://www.ahaonline.cz/clanek/sport/29828/hokejovy-brankar-ivan-vasilev-grazl-i-za-mrizemi.html pan ivan vasilijev by byl asi kvalitni partner..
odpovědět | #11 | 25.03.11 11:35
Autor: tomas
Titulek:
Si ze me deláte srandu, že sem privedete takovyho grázla toho Vasileva... jeho spolecnost..:
http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/report?sysinf.vypis.CEK=548384&sysinf.vypis.rozsah=uplny&sysinf.@typ=transformace&sysinf.@strana=report&sysinf.vypis.typ=XHTML&sysinf.vypis.klic=f779c55eb8c0fd0430d54f6750b2d6e9&sysinf.spis.@oddil=C&sysinf.spis.@vlozka=93662&sysinf.spis.@soud=M%ECstsk%FDm%20soudem%20v%20Praze&sysinf.platnost=24.03.2011

byl ve vezeni, poskodil jmena klubu v prostejove, znásilnení.. opravdu chcete takovyho grázla v chotebori..??
odpovědět | #12 | 25.03.11 21:26
Autor: kájík
Titulek:
ano chceme.každé dobré mužstvo které chce něco dokázat,vede ppořádný mafián.:-))) jo jo
odpovědět | #13 | 26.03.11 06:49
Autor: Tomáš
Titulek: Re:
Hlavně aby odtud brzo neutekl jako páni před nim.Soutěž na úrovni mezipanelákovýho přeboru a některejm lidem o ni jde jak o život.Nesází ono se v týhle soutěži na zápasy..?
odpovědět | #14 | 28.03.11 13:10
Autor: Dan Sauber
Titulek: Mág a kouzelník
Dobrý den,
Posílám příspěvek.Znám p.Vasileva pokud budou číst tento článek lidé,kteří chtějí vědět kde se nachází p.Velký Ivan nebo dokonce kde bydlí necht se ozvou na tento mail.Je jasné jak dopadne Vadus u lide okolo něj,ale Chotěboř bude bita jako žito.D.S.
odpovědět | #15 | 28.03.11 21:18
Autor: Tomáš
Titulek: Re:Mág a kouzelník
Co tim pán myslí??
odpovědět | #16 | 29.03.11 21:56
Autor: robot
Titulek: HC CIRKUS Chotěboř
Oko člověka žasne nad tím, co se dá v Chotěboři ještě "podělat".
Všichni se plácaj po ramenou, jak zahraniční sponzor zvedne klub a ejhle zase nic. Myslel jsem, že už mě v Chotěboři nemůže nic překvapit, ale mýlil jsem se. HC Chotěboř je jeden obrovský cirkus, který nemá ani své šapito a musi si ho pronajímat. Nejvíc k pláči je to, že se tady hraje 2. liga, kde za domácí tým nastopí max. 3 chotěbořaci a zbytek je "odpad" z okolních měst, nebo dokonce najatí koně "super_mega_sponzora" z Němec. Pánové, z takovéhleho systému je mi na zvracení...
odpovědět | #17 | 31.03.11 14:51
Autor: Sauber
Titulek: Re:HC CIRKUS Chotěboř
Info nejsou k dostání jen tak pokud někdo bude chtít Vasila najít dám mu info.Je to Hajzl a je to slabé slovo.Patří zpět za katr,tam at si podniká
odpovědět | #18 | 31.03.11 17:54
Autor: kájík
Titulek: Re:HC CIRKUS Chotěboř
víte houby kdo je kdo.píšou to jen lidi co jim to, tím, něco nevychází! něco nevyšlo!to je vše.a že 3 z chotěboře?a co?!kolik lidí má třeba třinec v mančaftu z třince?ha ha.a spousta jiných klubů je na tom úplně stejně.čím vyšší soutěž tím je to normal.a i lepší pro mládež.pak se objeví trochu nadějnější mladý hráč a jde do .... třeba brodu.pak se všichni diví,že dávat prachy do mládeže se nikomu nechce dávat.no.at to tu dopadne jak dopadne,at to tu vezme kdo vezme,bude lepší hrát a koukat na cizí hráče,ale druhou ligu,než na přebor(katastrofa soutěž v této době),s odchovancema kteří tu vydrželi,protože na víc neměli.můžou si žízen udělat třeba v bundes nebo okolních městech.a lepší 2liga i pro tu mládež.určitě spíš zůstanou,než když se tu bude hrát ta "soutěž".a je mě jasný,že ty co nebudou souhlasit,jsou právě ty kteří by tady,právě tu krásnou soutěž mohli hrát,nebo rodiče mladých hokejistů,kteří dobře vědí,že dál a víc než tu soutěž hrát nikdy nebudou.ale taky si neuvědomují,že jim je dnes třeba 14,15,16 možná 17,a že za rok dva,dají stejně přednost pivu,vínu,diskotéce,hospodě,kamarádům a hlavně holkám,než se plácat v hokejové soutěži.jo jo,je to tak.
odpovědět | #19 | 1.04.11 07:58
Autor: Pepan
Titulek: Re:Re:HC CIRKUS Chotěboř
Ahoj Kájíku, obdivuju tvoji slohovou tvorbu.
Velká, malá písmena, prostě ideál !!
odpovědět | #20 | 1.04.11 12:16
Autor: Tomáš
Titulek: Re:Re:Re:HC CIRKUS Chotěboř
Panečku,náš nejchytřejší a nejmoudřejší Pepan nám po delší době přispěl do diskuse,napiš milý Pepane něco víc,aby jsme se tady pobavili,na tebe nikdo v příspěvcích nemá a mít nikdy nebude.Ať napíšeš kam napíšeš,všude jsi jednička.
odpovědět | #21 | 1.04.11 12:44
Autor: Pepan
Titulek: Re:Re:Re:Re:HC CIRKUS Chotěboř
Nazdar kamaráde Tomáši, právě jsem se vrátil z Hradu, ale určité neznalosti ještě, ale opravdu ještě mám. Například přesně nevím, kolik má Argentina okresů a kolik má tady hokej sponzorů...
odpovědět | #22 | 1.04.11 13:32
Autor: tom
Titulek:
Podle me by bylo nejlepsi mit dva A-tymy, jeden by byl pod cekusem hrá by kraj a kluci z chotebore a ten druhej v druhe lize at si vede kdo chce, respektive kdo chce sázet na druhou ligu..
odpovědět | #23 | 5.04.11 21:13
Autor: Fogi
Titulek: Re:Re:HC CIRKUS Chotěboř
kájíku, máš naprostou pravdu, ať se mi momentální stav HC moc nelíbí, tak i těch pár domácích povedených zápasů ve 2. lize stálo za to a to vše je lepšejší než celá sezona v "pralesní lize". Takže věřme v lepší zítřky a hlavně neřešte nějakého Vasyla a buďme rádi, že chce někdo tu ligu udržet a vrazit do HC nějaké love !!!!!!
odpovědět | #24 | 5.04.11 21:15
Autor: Fogi
Titulek: Re:Re:Re:HC CIRKUS Chotěboř
Jo a ty Pepane, řeš si svoje okresy v Argentině a neser se do hokeje :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
odpovědět | #25 | 6.04.11 08:01
Autor: Pepan
Titulek: Re:Re:Re:Re:HC CIRKUS Chotěboř
Máš pravdu, džungle jako džungle a šamani jsou zajímaví lidé.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
3.04.24 21:01 Jaroslav Ludvík
10.04.24 21:26 Jaroslav Ludvík
5.04.24 13:13 Jaroslav Ludvík
18.04.24 20:51 Jaroslav Ludvík
6.04.24 20:45 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: zc.liame@robetohc.ch

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky