Chotěboř by měla ve druhé lize pokračovat

Datum: 15. duben 2012, 10:57
Autor: Jan Hammer
Rubrika: Hokej
V jednu chvíli už to vypadalo, že dny ve druhé hokejové lize jsou pro Chotěboř sečteny. Nyní se ale reálně hovoří o tom, že třetí nejvyšší soutěž v Chotěboři zůstane i nadále.

Vedení klubu intenzivně jedná o financích i hráčích. Navíc se rýsuje spolupráce s prvoligovým Havlíčkovým Brodem. „Měl jsem jednání s Gustou Žákem (generální manažer HC Rebel Havlíčkův Brod – pozn. red.) a je ochotný s námi více spolupracovat. Vypadá to nadějně,“ prohlásil jeden z jednatelů chotěbořského hokejového klubu Bohumil Opršal.

Toho nyní čeká kus práce. 27. dubna je valná hromada klubu a během necelých čtrnácti dnů musí Opršal podepsat smlouvy s hráči, kteří budou tvořit kostru A-týmu pro příští druholigovou sezonu. Do valné hromady chce rovněž sehnat finance alespoň na rozjezd sezony. „Rýsuje se i možnost, že by nás podpořili majitelé brodského klubu, firma ŽSD, ale veškeré jednání je teprve v začátcích,“nastiňuje Opršal.

Nepravdivé spekulace
V minulých týdnech a měsících se nahlas spekulovalo o prodeji druholigové licence jinam. Ve hře byla Kutná Hora, která druhou ligu neudržela v baráži s Táborem, a Moravské Budějovice, které se do druhé ligy pro změnu přes baráž s Porubou neprobojovaly. Navíc bývalý sportovní manažer Lvů Vladimír Halamka mladší před časem prohlásil, že druhá liga v Chotěboři končí.

Tamtamy o přesunu licence z Chotěboře jinam ještě přiživily prohlášení manažerů hokejových klubů z Kutné Hory a Moravských Budějovic. „O druhou ligu se zajímáme. Máme silné mužstvo a sportovní cestou je do soutěže postoupit velice složité, proto sondujeme možnosti. Určitá jednání už probíhají,“ uvedl Zdenek Stojánek, manažer moravskobudějovických Žihadel.

Kutnohorský Vladimír Muras pro změnu řekl: „Baráž jsme v podstatě ani hrát nemuseli. Od prosince jsme jednali o sloučení s jiným druholigovým klubem a druhá liga by se pak hrála u nás pod naší hlavičkou,“ nechal se slyšet Muras. V Kutné Hoře se ale mluvilo o spojení s Benešovem, ten však informaci dementoval. Proto se nahlas začalo mluvit o spojení s Chotěboří, která měla na konci uplynulé sezony finanční problémy.

Jenže všechny možné klepy o převodu licence jinam Opršal popřel. „O prodeji licence neuvažujeme. Nic z toho, co se někde objevilo nebo prohlásil pan Halamka, se nezakládá na pravdě. Uděláme vše pro to, aby druhá liga v Chotěboři zůstala,“ uvedl včera Opršal.

Trenérská i hráčská výpomoc
Pokud se v Chotěboři vše podaří podle Opršalových představ, měla by Chotěboř výrazně spolupracovat s prvoligovým Havlíčkovým Brodem. „Gusta Žák mi přislíbil nějakých deset dvanáct hráčů, jednak z juniorky, jednak ty, co se nevejdou do kádru áčka. Potom bych chtěl začít jednat s brodskými hráči, kteří jsou roztroušeni po okolí, například v Kutné Hoře nebo Pelhřimově. Chtěl bych s nimi co nejdříve podepsat smlouvu, aby nešli jinam,“ předesílá Opršal.

Kromě hráčské výpomoci by brodští Rebelové mohli Chotěboři pomoci i s trenéry. „Předběžně jsme domluveni, že by hlavní trenér měl být z Brodu. O konkrétním jménu už jsme se bavili, ale dokud to není oficiální, konkrétnější nebudu. Asistent by měl být Chotěbořák a bude to Václav Hospodka,“ prozradil jeden z jednatelů chotěbořského hokejového klubu.

Chotěbořská bilance ve II. lize
2010/11   ⋌10. místo
36     8-1-0-25     114:187   ⋌28
– záchrana v baráži s Kadaní B

2011/12   ⋌10. místo
40     7-1-3-29     79:211   ⋌26
– přímá záchrana v soutěži


zdroj: http://havlickobrodsky.denik.cz/hokej_region/chotebor-by-mela-ve-druhe-lize-pokracovat-20120415.html

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 15.04.12 18:18
Autor: Mirek
Titulek:
Bylo by to pěkný,ale uvidí se po valný hromadě.Spolupráce s Brodem tady už dávno měla být,kde jinde by se měli jejich hráči rozehrávat,než ve II.lize.Slibů tu bylo v minulosti dost,tak si počkáme,každopádně to je myšlenka dobrá.
odpovědět | #2 | 16.04.12 07:19
Autor: karel
Titulek: PODVODNÍK
Většina z toho, co prohlásil PODVODNÍK pan Halamka se nezakládá na pravdě !!!!!
odpovědět | #3 | 16.04.12 16:49
Autor: Halamka ml.
Titulek: Re:PODVODNÍK
neberte si mě do huby,nechápu vyjádření pana Opršala,já psal pouze za sebe a ne za klub a psal jsem pouze svůj názor!také nechci,aby se v Chotěboři končilo!!jen nepochopím vyjádření p.Opršala on je pouze jednatel s.r.o a to nemá nic společného s 2.ligou,licenci totiž vlastní o.s!!!!tak jen tak pro pořádek!!hráči mě volaj co se děje,že se budou podepisovat smlouvy atd,ale myslím,že když s.r.o dluží respektivě o.s cca 750tishráčům a dalším subjektům,tak to je opravdu zajímavé prohlášení p.Opršala!!!
odpovědět | #4 | 16.04.12 17:26
Autor: Luboš
Titulek: Re:Re:PODVODNÍK
Není to tak dlouho co pan Halamka ml. tvrdil,že HC skoro nic nedluží a najednou taková čísla!Pěkně to v Chotěboři poslal někam a ty zvěsti o tom kam to povede pokud bude pan Halamka ve vedení a pan Prachař ml. v týmu se potvrdili!Nezbejvá než doufat,že další sezony budou bez nich a úspěšné a to jakékoli soutěži.
odpovědět | #5 | 16.04.12 21:54
Autor: karel
Titulek: Re:Re:Re:PODVODNÍK
Snad mu to soud spočítá.
odpovědět | #6 | 17.04.12 06:38
Autor: Mirek
Titulek:
Pánové,bylo by snad lepší si všechno vyříkat jinde než tady na těchto stránkách,dluhy,osobní napadání a vše další,to se sem jistě sponzoři pohrnou.Vyčistěte si rabník mezi sebou na výboru a pak předneste svoje čísla a názory na valný hromadě,tam se bude lámat chleba o budoucnosti zdejšího hokeje.
odpovědět | #7 | 17.04.12 18:05
Autor: Pepan
Titulek:
Třeba to Mirku nejsou jen dluhy mezi klubem, víš ?
odpovědět | #8 | 24.04.12 21:58
Autor: Fanoušek
Titulek:
Proč a hlavně za jakou cenu se bude dál v Chotěboři hrát 2.liga?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
3.04.24 21:01 Jaroslav Ludvík
10.04.24 21:26 Jaroslav Ludvík
5.04.24 13:13 Jaroslav Ludvík
18.04.24 20:51 Jaroslav Ludvík
6.04.24 20:45 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: zc.liame@robetohc.ch

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky